Zastosowanie geowłókniny TS w branży budowlanej jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Wynika to w głównej mierze ze względu na fakt, iż jest to materiał charakteryzujący się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Poza tym, geowłóknina TS może być stosowana w różnych konstrukcjach, oraz pełnić różne funkcje. Najbardziej popularnym jej zastosowaniem są wszelkiego rodzaju prace związane z wykańczaniem obejścia domów jednorodzinnych oraz pracach związanych z wykańczaniem ogrodów. Tutaj, zastosowanie geowłókniny TS, to przede wszystkim budowa systemów drenażowych, zabezpieczanie tarasów ogrodowych, jak również zabezpieczanie folii basenowej przy wszelkiego rodzaju oczkach wodnych i basenach ogrodowych.

Gdzie zastosowanie geowłókniny TS jest najbardziej korzystne?

Jak już wspomnieliśmy, zastosowanie geowłókniny TS jest stosunkowo szerokie. Przede wszystkim jest to materiał o doskonałych wręcz parametrach technicznych. Dzięki temu też, jego wdrożenie w wielu przypadkach znacznie podnosi trwałość oraz efektywność danej konstrukcji budowlanej. Do zdecydowanie najczęstszych zastosowań należy zaliczyć:

  • Oczka wodne i baseny ogrodowe – w tym przypadku, zastosowanie geowłókniny TS, to przede wszystkim zabezpieczenie folii basenowej przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami.
  • Drogi dojazdowe do garażugeowłóknina typu TS, pozwala na skuteczne zabezpieczenie przed mieszaniem się warstw gruntu w podbudowie drogi dojazdowej. Dzięki temu, nawet w przypadku dużych obciążeń, droga dojazdowa pozostaje stabilna.
  • Tarasy i ścieżki ogrodowe – w tym zakresie, zastosowanie geowłókniny TS, to przede wszystkim zabezpieczenie warstw piasku w podbudowie przed jego wypłukiwaniem poprzez opady atmosferyczne. Dzięki temu, powierzchnia tarasów i dróżek pozostaje trwale stabilna i płaska.
  • Systemy drenażowe – geowłóknina typu TS, bardzo dobrze sprawdza się także jako warstwa filtracyjna w systemach drenażowych. Zapewnia zabezpieczenie przed zamulaniem warstw żwiru w drenażu, dzięki czemu, cały system drenażowy zyskuje na wydajności. Ponadto, podniesiona jest także trwałość i żywotność konstrukcji.

Dlaczego jest to dobry materiał geosyntetyczny?

Przede wszystkim ze względu na swoje korzystne właściwości. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie geowłókniny TS w przypadku swoich konstrukcji ogrodowych, znacznie podniesiemy ich trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Jest to bardzo ważna kwestia, bowiem przy początkowo wyższych nakładach na realizację robót, w przyszłości możemy liczyć na oszczędności z tytułu braku konieczności przeprowadzania jakichkolwiek prac remontowych w ogrodzie i obejściu domu.

Podsumowanie.

Można więc powiedzieć, iż szerokie zastosowanie geowłókniny TS w naszych ogrodach, to przede wszystkim wynik doskonałych parametrów technicznych, oraz naszej dbałości o własny ogród. Jest to ważne, bowiem dzięki wdrożeniu odpowiednich rozwiązań, możemy przez wiele lat cieszyć z pięknie wykończonego ogrodu i obejścia domu, bez konieczności prowadzenia w nich jakichkolwiek napraw czy też modernizacji.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.