wywóz gruzu po remonciePo wykonaniu prac budowlanych pozostaje obowiązek wywiezienia odpadów budowlanych do odpowiedniego punktu utylizacji. Z reguły do tego celu wykorzystywany jest kontener na gruz, który jest podstawiany pod mieszkanie lub dom. Co należy wiedzieć o usłudze tego typu? Jak się przygotować do wywózki gruzu?

Kontener na gruz

Kontener na gruz (np. kontener Warszawa) może posiadać różną pojemność (z reguły od 4 do 36m2). Zatem dobrze dopasować wielkość kontenera do ilości odpadów. W przypadku remontu mieszkania z reguły wystarczy niewielki kontener, natomiast w przypadku kontenerów powyżej 30m2 śmiało można pomieścić tak zwane wielkogabarytowe odpady.

Jakie odpady wymagają wywiezienia?

Kontenery na gruz w Warszawie oraz innych polskich miastach rzecz jasna służą również do wywiezienia różnorodnych odpadów (nie tylko gruzu) praktycznie w dowolnych ilościach. Mogą to być zwykłe śmieci komunalne oraz różnego rodzaju odpady budowlane. Z reguły poza gruzem wywożone są następujące odpady: usunięte tapety, stolarka okienna i drzwiowa, odpady instalacyjne, materiały pokryć dachowych, elementy ceramiczne, PVC (np. wanna i armatura), złom, odpady z drewna, materiały izolacyjne oraz styropian.

Najwięcej gruzu powstaje w przypadku remontów, które polegają na zmianie układu ścian w mieszkaniu. Kolejne przykład to remonty, które polegają na skuwaniu kafelek, tynków lub podłogi.

Jak przygotować się do wywózki gruzu?

Wywiezienie gruzu jest bardzo proste, gdyż praktycznie w każdym mieście działają firmy oferujące podstawienie kontenera pod miejsce remontu. Całość polega tak naprawdę na wykonaniu zaledwie jednego połączenia telefonicznego. Zamówienie kontenera z reguły jest dostępne praktycznie od ręki (w ciągu 24h), jednak zdecydowanie dobrze zadzwonić do firmy oferującej wywóz gruzu z lekkim wyprzedzeniem tak aby w momencie prac remontowych nie pojawił się nie potrzeby problem. Dzwoniąc do firmy poza ustaleniem terminu podstawienia kontenera możemy swobodnie ustalić harmonogram wywozu.

 

 

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.