kuchnia wykończona w marmurzeEstetyczne wykończenie wnętrz z zastosowaniem marmuru, to obecnie coraz bardziej popularne rozwiązanie. Zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, mieszkań, jak i obiektów hotelowych. Szczególnie w przypadku tych ostatnich, możemy zauważyć znaczny wzrost zainteresowania wykorzystaniem marmuru w wykończeniach wnętrz. Wynika to przede wszystkim z licznych korzyści, jakie niesie za sobą wykończenie wnętrz z zastosowaniem marmuru. Sprawdźmy więc, jak bardzo jest to korzystnym rozwiązaniem? Czy są to na tyle istotne korzyści, iż warto ponosić z tego tytułu wyższe koszty realizacji?

Ile kosztuje estetyczne wykończenie wnętrz z zastosowaniem marmuru?

Jest to zdecydowanie jedno z najbardziej kosztownych rozwiązań w zakresie wykończenia wnętrz. W tym przypadku możemy powiedzieć, iż koszty będą sięgać ok. 200-300 PLN/m2 w przypadku zastosowania płytek marmurowych w rozmiarach standardowych płytek ceramicznych. Im jednak większe płyty marmurowe tym koszty będą rosnąć. W przypadku najbardziej rzadkich gatunków marmuru, koszty będą mogły osiągać wysokość nawet 2000 PLN/m2. Można więc powiedzieć, iż wykończenie wnętrz z zastosowaniem marmuru jest jednym z najbardziej kosztownych rozwiązań, na jakie możemy sobie pozwolić.

Jakie korzyści daje nam zastosowanie marmuru w wykończeniach wnętrz?

Przede wszystkim, marmur jest materiałem bardzo estetycznym oraz trwałym. To właśnie dzięki tym zaletom, jest on tak powszechnie stosowany w obiektach hotelowych. Decydując się na marmur przy wykończeniu apartamentu hotelowego można zyskać wysoki poziom komfortu wykończenia, jak również wysoki poziom trwałości. W przypadku obiektów hotelowych odgrywać to będzie istotną rolę. Dzięki temu bowiem, nie trzeba będzie się przejmować jakimikolwiek remontami. Jest to bardzo ważne, bowiem hotel ma służyć do realizacji celów biznesowych a nie do ciągłego przeprowadzania remontów wnętrz. Dlatego też, w tym przypadku, wykończenie wnętrz z zastosowaniem marmuru, będzie jednym z najkorzystniejszych rozwiązań.

Pozostałe zalety marmuru.

Poza powyżej wspomnianymi korzyściami, trzeba tutaj także zwrócić uwagę na inne jego zalety. Jest to bowiem materiał odporny na uszkodzenia, jak również trwały, oraz charakteryzujący się wysokim poziom przewodności cieplnej. Szczególnie ta ostatnia zaleta jest bardzo korzystna. Pozwala nam bowiem zastosować ogrzewanie podłogowe oraz wewnątrzścienne. Jest to bardzo korzystne, gdyż unikamy konieczności stosowania kaloryferów, a pomieszczenia mogą być bardzo dobrze nagrzane.

Podsumowanie.

Należy tutaj więc podkreślić, iż wykończenie wnętrz z zastosowaniem marmuru, jest rozwiązaniem korzystnym. Co prawda stosunkowo kosztownym, jednak zapewniającym liczne korzyści, zarówno estetyczne, jak i czysto techniczne. Warto więc podczas realizacji inwestycji budowy domu, a przede wszystkim obiektu hotelowego, poszukać odpowiednich środków finansowych na zastosowanie tego materiału. Z całą pewnością przyniesie to konkretne korzyści każdemu inwestorowi.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.