window-in-the-facade-of-dolomite-house-1383071-mJeszcze zupełnie do niedawna, mało kto w ogóle mógłby pomyśleć o montażu drewnianej stolarki okiennej w swoim domu, bowiem okna z PCV charakteryzowały się o wiele lepszymi parametrami technicznymi w tym zakresie. Obecnie jednak, nowoczesne technologie produkcji stolarki okiennej z drewna, zapewniają nam osiąganie takich samych a w niektórych przypadkach nawet lepszych parametrów technicznych, wobec czego, zakup okien drewnianych staje się na powrót coraz bardzie popularnym rozwiązaniem. sprawdźmy jednak, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przede wszystkim, aby zagwarantować sobie maksymalnie wysoki poziom komfortu przyszłej eksploatacji okien drewnianych.

Dlaczego okna drewniane?

Pierwsze pytanie, jakie z cała pewnością nasuwać się będzie na myśl każdemu potencjalnemu nabywcy, to kwestia tego, po co komu w ogóle okna drewniane. Otóż okazuje się, iż drewno jest naturalnym i bardzo dobrym izolatorem cieplnym, toteż rama okienna i jego oprawa będą bardzo dobrze izolowane przez stratami ciepła z domu. Do tego, w nowoczesnych oknach drewnianych, stosowane są zbrojone, podwójne a nawet potrójnie zespolone szyby z wypełnieniem próżniowym, które gwarantują nie tylko trzymanie ciepła, ale także nie przepuszczają hałasów zewnętrznych do środka pomieszczeń mieszkalnych, co znacznie podnosi komfort naszego przebywania w domu. Dobry poziom izolacji akustycznej będzie bardzo dobrze sprawdzać się przede wszystkim tam, gdzie chcemy wypoczywać, na przykład po nocnej zmianie w pracy. Kiedy rano wracamy i chcemy wypocząć i odespać nockę w pracy, zewnętrzne hałasy mogłyby znacznie nam to zadanie utrudniać, toteż izolacja akustyczna będzie tutaj jednym z kluczowych parametrów w oknach przeznaczonych do pomieszczeń sypialnianych.

Zalety okien drewnianych.

Decydując się na okna z drewna Drew Dom Bielsko Biała musimy pamiętać, iż współcześnie, będą one charakteryzować się stosunkowo spora ilością zalet. Wadą będzie tutaj natomiast jedynie wyższy nieco koszt, oraz konieczność przeprowadzania regularnej konserwacji. Do zalet zaś należy bezsprzecznie zaliczyć:

  • Wysoki poziom estetyczny – naturalne drewno nie ma sobie równych, mimo iż okna z PCV, mogą bardzo łudząco drewno imitować.
  • Wysoki poziom izolacji termicznej – o wiele wyższy niż w przypadku nawet najlepszych jakościowo okien z PCV.
  • Dobry poziom izolacji akustycznej – drewno jest bardzo dobrym materiałem wytłumiającym. Zresztą nawet w studiach muzycznych stosowane są boazerie na ścianach, właśnie ze względu na dobre tłumienie drewna.

Trzeba tutaj więc przyznać, iż okna z drewna stanowią bardzo dobre rozwiązanie, aczkolwiek trzeba liczyć się z koniecznością nieco większych wydatków niż w przypadku okien z PCV. Niemniej jednak zalety stolarki okiennej z drewna w stu procentach rekompensują nam większy poziom wydatków, głównie w zakresie naszego codziennego komfortu, oraz ograniczonych rachunków za ogrzewanie.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.