pexels-photo-1743227Sklep meblowy taki jak mebel-market.pl oferuje szeroki wybór narożników. Narożnik to jeden z ważniejszych mebli w domu. Zazwyczaj zajmuje dużą część salonu i służy co najmniej przez kilka lat. Wybór odpowiedniego może być trudny, szczególnie dla osoby która pierwszy raz dokonuje takiego zakupu. Czym się kierować wybierając narożnk do salonu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w niniejszym artykule.

Funkcja spania

Wiele osób poszukuje funkcjonalnych narożników. Mówiąc o funkcjonalnych narożnikach z reguły mamy na myśli funkcje spania. Często, w szczególności w małych mieszkaniach salon pełni rolę sypialni lub łóżka dla gości. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na to czy narożnik się rozkłada oraz jaka jest miękkość materaca.

Wymiar

Jeśli planujesz zakup narożnika to z pewnością nie możesz zapomnieć o odpowiednim wymiarze. Zmierz dokładnie wielkość swojego salonu oraz przeznacz odpowiedni obszar na narożnik. Dla małych salonów sprawdzą się niewielkie narożniki (nawet poniżej 180cm), natomiast dla dużych pomieszczeń dostępne są nawet 3 metrowe egzemplarze.

Tapicerka

Obicie narożnika jest czymś co bez wątpienia od razu rzuca się w oczy. Do wyboru jest naturalna skóra, sztuczna skóra oraz różnego rodzaju tkaniny. Wybór obicia ma kluczowy wpływ na aspekty estetyczne oraz na utrzymanie łóżka w czystości.

Podsumowując, wybór narożnika to zadanie, które wymaga odpowiedniego zastanowienia. Podczas wyboru trzeba wziąć pod uwagę indywidualne preferencje wynikające z poczucia estetyki, projektu mieszkania oraz głównej funkcji narożnika (funkcja reprezentacyjna lub łóżko do spania).

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.