posadzki14Kamieniarstwo, jako jedna z branż w sektorze budowlanym utrzymuje swoją pozycję na stałym, stabilnym poziomie. Można zauważyć stałe zapotrzebowanie na materiały kamienne oraz usługi kamieniarskie, co wynika przede wszystkim z licznych zalet zastosowania naturalnego kamienia w budowie czy też wykańczaniu domów i mieszkań. Warto sobie tutaj przeanalizować dość dokładnie kwestię podwyższonych kosztów realizacji w związku z zastosowaniem naturalnego kamienia, oraz stosunku tych kosztów do wzrostu poziomu estetyki, oraz trwałości wykończeń wnętrz. Z całą pewnością będziemy mogli stwierdzić, iż zastosowanie kamienia jest opłacalne, choć na pierwszy rzut oka bardzo kosztowne.

Elementy wykonywane z naturalnego kamienia.

Przede wszystkim, należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż z naturalnego kamienia wykonywanych jest bardzo dużo, różnorodnych elementów wykończenia wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Odpowiednio przygotowane płyty kamienne mogą znaleźć swoje zastosowanie w wielu różnych sytuacjach. Można z nich ułożyć solidną, trwałą i estetyczną posadzkę podłogową. Można także, oczywiście po odpowiedniej obróbce, zrobić kamienne stopnie schodowe. W tym zakresie najczęściej wykorzystywane będą marmury oraz granity, jako materiały kamienne o stosunkowo łatwej obróbce i doskonałych wręcz parametrach technicznych.

Niemniej jednak z naturalnego kamienia wykonywane będą także parapety okienne, okładziny i płytki tarasowe, obudowy kominkowe, zlewozmywaki oraz blaty kuchenne. Ostatecznie możemy także wykorzystać płytki kamienne do wykonania elewacji budynku, co zabezpieczy go z zewnątrz przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Przygotowanie kamienia do użytkowania.

Trzeba jednakże pamiętać, iż przygotowanie kamienia w taki sposób, aby był on zdatny do użytku w wykończeniach wnętrz, trzeba będzie sporo czasu i ciężkiej pracy. Mimo tego jednak, kamieniarstwo w Cieszynie ma się całkiem dobrze. Nie brak rąk do pracy, jak i potencjalnych klientów.

Sam proces przygotowania kamienia do użytku w wykończeniach wnętrz jest w zasadzie dość prosty. Trzeba oczywiście w zgodzie z projektem konkretnego elementu, najpierw dany kamień przyciąć na wymiar na odpowiednich piłach tarczowych z diamentowymi nożami. Następnie zaś w długim i monotonnym procesie szlifowania na mokro uzyskujemy gładką, pożądaną powierzchnię użytkową danego kamienia.

W przypadku każdego kamienia naturalnego, jego przygotowanie do montażu będzie wymagać innego podejścia, oraz czasu pracy. Wynika to przede wszystkim z różnych właściwości oraz z różnej twardości. W przypadku marmuru na przykład trzeba zachować szczególną ostrożność, bowiem o jego uszkodzenie jest stosunkowo łatwo i prosto. To zaś powodowałoby niepotrzebne, dodatkowe koszty i znacznie podnosiło koszty działania firmy kamieniarskiej jak również koszt zakupu dla klientów końcowych.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.