Wkład kominkowy jest teraz jednym z modnych  sposobów ogrzewania lub dogrzewania pomieszczeń. Obszerny zakres wykonania wkładów kominkowych pozwala ewentualnemu klientowi na wybór wkładu dopasowując go np. do wystroju wnętrz lub możliwości finansowych.

Kominki różnią  się wielkością, kształtem, sposobem montowania drzwi, mogą być też wykonane z bardzo bogatymi elementami np. dekoracyjnymi okuciami. Niecodzienne są wkłady kominkowe z tzw. płaszczem wodnym, które mogą działać w połączeniu z piecem CO (gazowym lub olejowym). Zaleta jest zastosowanie w tych wkładach wymiennika cieplnego umożliwiającego podłączenie wkładu do układu zamkniętego, wkłady te są wyposażone również w chłodnicę która zapobiega przegrzaniu płaszcza wodnego poprzez odebranie nadmiaru ciepła.

Kominki generują ciepło spalając odnawialne źródło energii jakim jest drewno. Wysoka sprawność wkładów kominkowych jak też zaawansowany system spalania drewna pozwala na zmniejszenie zużycia opału oraz ograniczenie do minimum emisji zanieczyszczeń.

Wkłady kominkowe posiadają moc użytkową od 6 do 15 kW, mogą być zaopatrzone w popielniki, dystrybutory ciepłego powietrza, stojaki pod kasetę. Moc użytkowa np. 8 kW pozwala na ogrzanie powierzchni do 100m2 ale już wkład kominkowy o mocy użytkowej 15 kW pozwala ogrzać powierzchnie wielkości do 200 m2.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.