ciasne-mieszkanieNie każdy ma możliwość zakupu dużego, wygodnego domu z ogrodem. Wiele rodzin musi mieścić się na powierzchniach rzędu 40 metrów kwadratowych. Dla posiadaczy domów jednorodzinnych może się to wydawać koszmarnymi warunkami. A jednak, przy umiejętnościach aranżacji wnętrz udaje się tak urządzić ciasne mieszkanie, by było wygodne. Wystarczą odpowiednio dobrane meble wielofunkcyjne.

Meble o wielu funkcjach

Na niewielkiej powierzchni bardzo istotne jest oszczędzanie każdego metra kwadratowego. To dlatego wykorzystuje się meble na wymiar, by były one integralne z konkretnym pomieszczeniem. Meble na zamówienie mogą to być nie tylko szafki kuchenne. W tych rzeczywiście najistotniejsze są parametry wymiarowe. Meble na wymiar to również różnego rodzaju stoły, na przykład produkowane specjalnie do niewielkiej jadalni. Aby uzyskać w kuchni miejsce dla trzyosobowej rodziny, warto do jednej ze ścian zamontować prosty niewielki stolik ze składanym blatem. Również w meblach kuchennych mogą się znaleźć wysuwane z zabudowy blaty służące w określonych sytuacjach za stolik. W salonie można wykorzystać meble na wymiar do stworzenia miejsca do pracy przy komputerze poprzez wysunięcie blatu z meblościanki. Opcji jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od tego, co jest nam naprawdę potrzebne.

Zabudowa ścian

W ciasnych wnętrzach bardzo ważne jest maksymalne wykorzystanie powierzchni ścian wolnych. To znaczy takich, na których nie ma żadnych okien, ani na które nie zachodzi skrzydło drzwi. Takie ściany są idealne na szafy typu komandor – zabudowane od sufitu do podłogi, mieszczące wiele półek. W takich szafach robionych na wymiar można zmieścić sporą część wyposażenia mieszkania. Najchętniej wykorzystuje się je do ukrycia ubrań w sypialni lub ubrań wierzchnich w przedpokoju.

Również kuchnia jest takim miejscem, gdzie duża ilość szafek stojących i wiszących jest pożądana. To właśnie meble kuchenne oraz szafy z drzwiami przesuwnymi są najczęściej robione na wymiar.

Dlaczego akurat meble na wymiar

Korzystnie jest urządzić małe wnętrze meblami na wymiar. Meble, które można kupić gotowe w sklepach meblowych są oczywiście również dobre. Jednak ich wymiary są standardowe. Oznacza to, że na przykład komoda do sypialni może być minimalnie mniejsza lub większa od szczeliny, w której chcemy ją umieścić. Aby optymalnie wykorzystać dostępne w ciasnym mieszkaniu przestrzenie, warto wykonać komplet mebli pod wymiar.

Sprawdź również: Jaki kolor wybrać do pokoju dziecka?

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.