dalmierz-laserowy_1Prowadzenie działalności gospodarczej w branży budowlanej wymaga od przedsiębiorcy stałego inwestowania w profesjonalne narzędzia budowlane. Bardzo istotną rolę odgrywać tutaj będą także narzędzia pomiarowe, ze szczególnym uwzględnieniem, nowoczesnych urządzeń laserowych, które w znacznym stopniu usprawniają proces wymiarowania, oraz podnoszą jego jakość. Obecnie bardzo często w wielu przypadkach swoje zastosowanie znajdują dalmierze laserowe, które pozwalają na znaczne uproszczenie oraz podniesienie jakości procesu wymiarowania w budownictwie. Przyjrzyjmy się w takim razie wykorzystaniu dalmierzy laserowych i sprawdźmy, jakiego rodzaju urządzenia będą w tym przypadku godne naszej uwagi.

Pomiary budowlane.

Jeszcze zupełnie do niedawna, wstępne wymiarowanie przed przystąpieniem do prac budowlanych wymagało oddelegowania dwóch pracowników, a i to nie zawsze w zupełności wystarczało. W przypadkach takich jak mierzenie wysokości budynku na przykład przed tynkowaniem, trzeba było jeszcze skorzystać z drabiny, co znacznie utrudniało proces wymiarowania. Obecnie jednak, poprzez zastosowanie dalmierzy laserowych prace tego typu są o wiele bardziej proste i mniej wymagające. W zasadzie można powiedzieć, iż jest to urządzenie proste w obsłudze, jak zwykła poziomica z tą jednak różnicą, iż pozwala nam na znacznie więcej.

Obsługa dalmierza laserowego.

Proces dokonywania pomiarów przy pomocy dalmierzy laserowych w zasadzie jest całkiem prosty i nie wymagający. Wystarczy odpowiednio ustawić urządzenie w jednym punkcie, i skierować wiązkę lasera w kierunku drugiego punktu, a następnie odczytać wynik. Oczywiście na jakość wyniku wpływ będą mieć aktualnie panujące warunki atmosferyczne, toteż urządzenia lepszej jakości z reguły w trakcie jednego pomiaru wykonują faktycznie trzy pomiary, a wynik podawany użytkownikowi jest średnią arytmetyczną z dokonanych pomiarów. Pozwala to na znaczne obniżenie poziomu błędu pomiarowego. Dość istotnym elementem w dobrych urządzeniach jest także możliwość ustanowienie punktu pomiarowego na samym urządzeniu. Można dowolnie ustalić, czy punkt pomiarowy będzie znajdywać się w środku urządzenia, z jego tyłu czy też z przodu. Jest to bardzo przydatne w przypadku, kiedy nie można inaczej ustawić dalmierza. Na przykład w przypadku kiedy mierzyć będziemy wysokość budynku, dalmierz będzie ustawiony pionowo do góry na podłożu, zaś punkt pomiarowy ustalony z tyłu urządzenia.

Kupujemy dalmierz laserowy.

Nie da się ukryć, iż urządzenia tego typu powinny być dobrej jakości aby pomiary wykonywane za ich pomocą były wiarygodne. Bardzo dobrym poziomem jakości charakteryzują się na przykład dalmierze laserowe marki PRO, które na chwilę obecną należy zaliczyć do zdecydowanej czołówki w tym zakresie. W zasadzie może się bez problemowo równać z urządzeniami dostarczanymi przez potentatów takich jak chociażby BOSCH.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.