lustra na wymiarLustra we wnętrzach obecne są od bardzo dawna, sypialnia jest szczególnym miejscem, w którym lustra są niemalże obowiązkowe. Urok luster w sypialni jest niebywały, zwłaszcza w blasku świec, o półmroku czy poranku, gdy promienie słońca odbijają się w zwierciadle.

Lustro w sypialni

Lustro w sypialni może spełniać wiele funkcji, często nie zdajemy sobie z tego sprawy, mimo iż intuicja podpowiada nam iż lustro w sypialni to właściwy wybór. Dostępne lustra na wymiar dają niemalże nieograniczane możliwości zastosowania ich w każdym wnętrzu. Przede wszystkim jest pod ręką by się w nim przejrzeć, ale także po to by oszacować swoją kreację, podgrzać atmosferę intymnego spotkania, jak też optycznie zadbać o przestronność zwykle niezbyt wielkiej przestrzeni alkowy. Odpowiednio wkomponowane lustro może być również ozdobą wnętrza. Nie musi być ono duże, ważne by było dopasowane do wnętrza. W zależności od wystroju sypialni, stylu jej urządzenia lustra mogą przybierać różne kształty i rozmiary a nawet kolorystykę. Zaletą w tym wypadku są lustra na wymiar, które można dokładnie dopasować do potrzeb.

Lustrzane ozdoby w sypialni

Ciekawym rozwiązaniem dla luster w sypialni jest ich montaż na drzwiach szaf garderobianych bądź też umiejscowienie nad łóżkiem czy nad podręczną komodą, toaletką itp. W minimalistycznych projektach wnętrz lustra w zasadzie nie wymagają żadnej oprawy i stanowią element dekoracyjny sam w sobie. Czasem jednak warto zadbać o fazowanie lustra czy też ciekawy jego kształt, ramę, czy grawer dekoracyjny. Możliwości jest wiele. Szczególnym przypadkiem są wnętrza w stylu glamour, gdzie lustra błyskotki posrebrzane są na topie.

Rozproszenie światła

Lustra w sypialni świetnie prezentują się odpowiednio podświetlone. Obecnie modne oświetlenie ledowe jest bardzo popularnym, rozwiązaniem. Lustra świetnie rozpraszają światło a podświetlone w różnych kolorach dodają uroku. Bez względu na kolorystykę sypialni czy jest ona pastelowa, czy wyrazista lustro jest bezpiecznym i neutralnym dodatkiem. Kiedy nie chcemy zanadto obciążać wnętrza możemy sięgnąć po lustro. To trafiony wybór, zwłaszcza gdy potrzebujemy zapełnić przestrzeń na zbyt pustej ścianie.

Feng Shui a lustro

Niestety według sztuki Feng Shui lustra nie nadają się do sypialni. Zwierciadła wedle założeń starożytnej sztuki pobudzając do aktywności, rozpraszają, kiedy w sypialni powinniśmy się relaksować i wyciszać. W europejskim kręgu kulturowym dominuje przeciwne założenie. Lustra odzwierciedlają mnogość, dobrobyt, co za tym idzie wpływają na nas pozytywnie, stąd też w wielu sypialniach znajdziemy lustra w przeróżnej formie. Prócz odbijania obrazów zza okna, przedmiotów umieszczonych w sypialni, zwierciadła również pokazują nasze własne oblicze. To zaleta dla wszystkich, którzy lubią się w lustrach przeglądać, to także sposób na samotność w sypialni. Niestety nie wszyscy lubią widzieć swą zaspaną twarz tuż po przebudzeniu, niektórych krępuje widok w lustrze, denerwuje. Te osoby winny unikać luster w sypialni bez względu na to jaki mają one urok.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.