szklo-w-domu-i-mieszkaniuWnętrza naszych domów mogą mówić o nas znacznie więcej niż przypuszczamy. Stworzenie projektu i zawarcie w nim wszystkich zadowalających rozwiązań wcale nie jest łatwym zadaniem. Często przestrzeń, czas i warunki finansowe ograniczają swobodę w komponowaniu stylu domu. Jednak jest coś, co na pewno można zrobić dobrze od początku do końca.

Szkło jest niezwykle pożądanym materiałem wykorzystywanym do aranżacji wnętrz w domach i mieszkaniach. Dzieje się tak dlatego, że dzięki swojej transparentności podkreśla inne materiały użyte w zaprojektowanej przestrzeni. Wyeksponowanie pozostałych elementów wnętrz jak np. nietypowych faktur ścian, odważnych kolorów czy fantazyjnych i niekonwencjonalnych mebli – to zadanie dla szkła. Doskonale pasuje ono do mniejszych metrażem pomieszczeń, ponieważ nadaje wnętrzu przestronności. Dodatkowymi atutami szkła jest łatwość w utrzymaniu go w czystości, odporność na chemikalia i wytrzymałość. Jest to przede wszystkim elegancki i absolutnie nieprzytłaczający materiał, który każdemu wnętrzu nada niepowtarzalnego wyrazu.

Atuty szklanych przestrzeni

Jeżeli zależy nam na uzyskaniu efektu nowoczesności i poczucia przestronności, szkło jak najbardziej wpisuje się w ten pomysł. Można nim rozdzielać pomieszczenia, rozgraniczyć wydzielone miejsca np. w salonie. Nie ma też przeszkód, aby wykorzystać szkło jako powierzchnię odgradzającą piętra. Wśród nowych rozwiązań na rynku warto wziąć pod uwagę inteligentne szkło, które daje możliwość przyciemniania poprzez użycie panelu sterowania. Dzięki temu łatwo sprawić, aby pewien obszar mógł być niewidoczny w razie takiej potrzeby.

Szkło lubuje się w detalach. Projektowanie wnętrz warto rozpocząć od określenia charakteru miejsca. Jeśli chcemy dodać mu designerskiego stylu, wskazane jest, aby wybrać szklane dekoracje. Dobrym pomysłem mogą być szklane balustrady, których konstrukcja zyska optycznej lekkości. To samo rozwiązanie można wykorzystać na tarasie i balkonie. Dzięki temu balustrada nie będzie ograniczać nam widoku.

Niestandardowo i z klasą

Oprócz okien, szkło można położyć na ścianie. Powiększa ono optycznie i rozjaśnia wnętrze, dlatego można je stosować w każdym pomieszczeniu domu. Warto zastanowić się nad dekoracjami ścian w postaci listew, mozaik czy wielokolorowych płytek, które można umieścić w łazience lub kuchni. Do wyboru mamy szkło przezroczyste, mleczne i matowe, a także formy mieszane. Może ono stać się wyszukaną ozdobą, dlatego warto je wykorzystywać na etapie, którym jest rozplanowywanie, urządzanie i projektowanie wnętrz.

Wybór szklanych dodatków z pewnością sprawi, że wnętrze wyda się bardziej eleganckie i gustowne. Szkło jest uniwersalne, dlatego można z niego stworzyć proste transparentne dekoracje jak i wymyślne ozdoby, które sprawią, że minimalistyczne wnętrze stanie się wyraziste. Chociażby meble z hartowanego szkła potrafią być ozdobą całego pomieszczenia, zarówno gdy mamy do czynienia z wytwornym pokojem utrzymanym w eleganckim klimacie czy też z industrialnym loftem.

Szkło ozdobą całego mieszkania

Projektowanie wnętrz to także wybór elementów aranżacji takich jak oświetlenie. Szkło gra tu oczywiście główne skrzypce. Przez wzgląd na niezwykłą elastyczność form szkła, można eksperymentować zarówno z jego kształtami jak i materiałem. Lampy, które mają dostarczać dużo światła mogą zostać wykonane z materiału przezroczystego, tymczasem dla uzyskania efektu przytłumionego, nastrojowego światła, najlepiej zdecydować się na mleczne szkło. Tak jak wiele innych elementów wnętrz, szklane oświetlenie będzie się sprawdzać w każdym stylu, jaki nadamy domu lub mieszkaniu.

Jako że szkło może przybierać przeróżne kształty, formy i kolory, ich ogromny wybór pozwala na skomponowanie własnego, niepowtarzalnego stylu. Możliwości tego materiału są niemal nieograniczone, dlatego tak chętnie jest wykorzystywany. Swoją uniwersalnością nadaje się do wszystkich stylizacji wnętrz.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.