deszczownia-polowa_duzeWspółczesne rolnictwo powinno wykorzystywać w jak największym zakresie osiągnięcia technologiczne człowieka i postępu, aby osiągać coraz lepsze efekty. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, możliwe jest osiągnięcie zwiększenia wydajności upraw, nawet w niesprzyjających warunkach klimatycznych, toteż można powiedzieć, iż postęp technologiczny w tym akurat przypadku, jest jak najbardziej pożyteczny. Wystarczy zresztą wyobrazić sobie, co zrobić w sytuacji, kiedy brakuje nam opadów atmosferycznych, a przecież wszystkie rośliny uprawne potrzebują wody do prawidłowego rozwoju. W takich przypadkach niezbędne będzie zaopatrzenie się w dobrej jakości system nawadniania upraw rolnych, czyli w profesjonalną deszczownię, która zagwarantuje nam nawadnianie w zastępstwie naturalnych opadów atmosferycznych.

Dobór odpowiedniej deszczowni.

W pierwszej jednak kolejności, trzeba będzie zaopatrzyć się w odpowiednio dopasowaną do naszych potrzeb deszczownię, która będzie w stanie skutecznie nawodnić posiadane pola uprawne. Chodzi tutaj głównie o wydajność nawadniania, oraz obszar zasięgu całej deszczowni. Powinny one być dopasowane do uprawianych pól, aby każde z nich mogło być systematycznie nawadnianie przy pomocy posiadanej deszczowni. Warto tutaj uwzględnić fakt, iż w większości przypadków współczesne deszczownie to urządzenia w pełni mobilne, które zawsze możemy przetransportować na inna uprawę, aby także tam zrealizować proces nawadniania. Dzięki temu przy pomocy jednego systemu nawadniającego będziemy mogli nawodnić praktycznie wszystkie uprawy, oczywiście pod warunkiem dostępu w ich pobliżu do wody. Wykorzystywane w tym celu mogą być naturalne zbiorniki i cieki wodne, jak również samodzielnie przygotowane zbiorniki na wodę opadową, czy też studnie głębinowe. Jednakże musimy tutaj pamiętać, iż niezbędnym elementem takiego systemu nawadniającego zawsze będzie jeszcze pompa głębinowa odpowiedniej wydajności, która zagwarantuje możliwość transportu wody z odpowiednim dla systemu nawadniającego ciśnieniem.

Pompa do systemu deszczowni.

Dobranie odpowiedniej pompy do deszczowni to nie lada kłopot, szczególnie, że na chwilę obecną rynek aż pęka w szwach od nadmiaru pomp różnorodnych producentów. W pierwszej więc kolejności trzeba będzie starannie sprawdzić wymogi posiadanej przez nas deszczowni, pod kątem wymaganego ciśnienia roboczego, czy też ilości transportowanej wody. Można przed zakupem pompy przetestować kilka różnych ich typów, poprzez wynajem pomp. W takim przypadku wynajmujemy pompę i przeprowadzamy proces nawadniania dokładnie sprawdzając jej wydajność w różnych okolicznościach, przy różnych źródłach wody. Musimy także uwzględnić jej wysokość podnoszenia, szczególnie w przypadku wykorzystywania studni głębinowych, bowiem w takich przypadkach powinniśmy mieć pompę o dużej wysokości podnoszenia. Inaczej wygląda to w przypadku korzystania z naturalnych zbiorników wodnych, gdzie wysokość podnoszenia nie będzie odgrywać tak wielkiej roli. Generalnie rzecz biorąc, wynajem pompy może się okazać dobrym sposobem na jej wcześniejsze przetestowanie przed przystąpieniem do zakupu odpowiedniego urządzenia.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.