brykieciarka_1Produkcja brykietu drzewnego wcale nie jest taka skomplikowana, jakby się to mogło pozornie wydawać, aczkolwiek trzeba tutaj oczywiście pewne wymagania spełnić. Niezbędne będą odpowiednio przygotowane pomieszczenia, zarówno magazynowe, jak i produkcyjne, oraz profesjonalne maszyny do produkcji brykietów. Trzeba będzie także zagwarantować sobie odpowiedzialnych i doświadczonych pracowników. Nie chodzi tutaj bynajmniej o doświadczenie przy produkcji brykietów, bowiem takich ludzi trudno będzie znaleźć, niemniej jednak możliwe będzie znalezienie ludzi z ogólnym doświadczenie w pracy produkcyjnej, przy obsłudze różnorodnych maszyn i linii produkcyjnych. Zobaczmy jednak po kolei, jak się tym wszystkim zająć.

Niezbędne pomieszczenia i maszyny do produkcji brykietów.

W pierwszej kolejności trzeba będzie tutaj zapewnić sobie odpowiednie pomieszczenia magazynowe, na których będziemy mogli w bezpiecznych i suchych warunkach przechowywać zarówno materiał wsadowy, jak i gotowe już brykiety drzewne. Przydatnym pomieszczeniem będzie tez suszarnia komorowa, gdzie będziemy mogli ewentualnie dosuszyć zbyt wilgotny produkt. Zarówno w pomieszczeniach magazynowych, jak i produkcyjnych, należy zadbać o odpowiednią wentylację, aby pozbyć się wszechobecnego pyłu, a jednocześnie w system regulacji wilgotności powietrza. tutaj kwestia wilgotności powietrza jest wręcz kluczowa, toteż, musimy tego zagadnienia szczególnie przypilnować, aby potem jak najmniej suszyć gotowy produkt. Musimy przecież pamiętać, iż brykiet drzewny, aby gwarantował nam wartość opałową w granicach 17-19 MJ/kg, nie powinien zawierać wilgoci więcej niż 5-9%. W przeciwnym razie, przy większym poziomie wilgotności, niestety wartość opałowa będzie spadać, a do tego jeszcze w procesie spalania, będzie się wydzielać zbyt dużo pary wodnej, która osadzając się na ścianach wewnętrznych kotła CO, będzie przyczyniać się do korodowania stalowych jego elementów.

Trzeba tutaj więc powiedzieć sobie dość uczciwie, iż w tym szczególnym przypadku wilgotność atmosfery roboczej będzie kwestią wręcz kluczową, jeśli chodzi o osiągnięcie odpowiednich warunków do produkcji brykietu drzewnego.

Zakup niezbędnych maszyn do produkcji brykietów.

Oczywiście tutaj będziemy mieć największe pole do popisu, bowiem na rynku znajdziemy wielu producentów w tym zakresie, toteż maszyny do produkcji brykietów będą przed nami stać otworem. Kwestią najważniejszą będzie jednak umiejętny dobór poszczególnych maszyn, w zależności od tego, jakiego typu maszyny potrzebujemy, ja wyrób brykietu planujemy wytwarzać, jakie mamy warunki i jakiej mocy przerobowej potrzebujemy. Określając te warunki, będziemy mogli już o wiele więcej powiedzieć na temat naszej nowej maszyny przede wszystkim sprzedawcy czy też dystrybutorowi, którzy powinno przeprowadzając wszystkie wnikliwe analizy naszych danych i informacji, dobrać dla nas urządzenie idealne wręcz pod każdym względem, dopasowane do naszych potrzeb, spełniające nasze najważniejsze oczekiwania.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.