PiłaPodczas prac budowlanych często dochodzi do sytuacji, kiedy to niezbędne jest wykonanie różnorodnych prac w drewnie. Do tego celu z reguły służą piły – w szczególności piły tarczowe. W niniejszym artykule pragniemy przedstawić mechaniczną piłę tarczową do cięcia pod kątem – czyli tak zwaną ukośnicę.

Skupimy się konkretnie na modelu firmy Ryobi ems305rg – częściej znaną jako RYOBI UKOŚNICA 2200W Z TARCZĄ 305MM 

Do jakich prac nadaje się ukośnica?

Za pomocą ukośnicy można zrobić naprawdę bardzo wiele. Rozpoczynając od prostych czynności takich jak cięcie paneli podłogowych, poprzez standardowe cięcie drewna używanego do budowy domu lub tarasu kończąc na zaawansowanych pracach o zabarwieniu stolarskim (np. produkcja mebli lub stolarka okienna)

Mówiąc dokładniej, ukośnica znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja cięcia. Wykorzystanie modelu RYOBI z tarczą 305mm to przede wszystkim cięcie blatów, desek, materiałów poszyciowych oraz płyt.

Parametry techniczne

Cięty materiał jest trzymany w ryzach za pomocą tak zwanych przycisków imadłowych. Stopa jest wykonana z aluminium. Cały sprzęt jest wykonany z najwyższą dbałością o precyzję tak aby zapewnić maksymalną dokładność podczas pracy. To co jest szczególnie ważne to trwałość. Sprzęt bez problemu powinien posłużyć przez wiele lat. Wysoka jakość wykonania to oczywiście nienaganna praca, ale co równie istotne – wysoka dbałość o bezpieczeństwo. Miłym akcentem są dwie wyraźne diody LED, które zapewniają dobre oświetlenie podczas pracy.

Jakimi parametrami technicznymi charakteryzuje się omawiany model? 

  • Przede wszystkim wybierając model ems305rg możemy liczyć na wysoką moc. Do dyspozycji dostajemy aż 2200W, to wszystko pozwala osiągnąć 5000 obrotów na minutę (liczone jako prędkość bez obciążenia).
  • Podczas pracy z ukośnicą mamy możliwość regulacji kąta cięcia pomiędzy 0 a 45 stopni.  Zdolność cięcia ukos to 90 stopni / pochył 90 stopni (110x300mm)
  • Maksymalna głębokość cięcia oscyluje w następujących granicach 70mmx300mm lub 110mmx210mm.
  • Prawdziwym ukoronowaniem całego zestawu jest ostra jak brzytwa tarcza TCT mająca 48 zębów.

 

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.