Kategoria: (inne)

rolki z poliamiduPoliamid jest jednym z popularniejszych tworzyw konstrukcyjnych z uwagi na uniwersalne właściwości i atrakcyjną cenę. W sprzedaży dostępny jest pełen zakres półfabrykatów z poliamidu PA6 wytłaczanego i PA6 G odlewanego. Do tego istnieje możliwość produkowania różnego rodzaju rolek z tworzywa w kolorze białym, czarnym, zielonym, czerwonym oraz żółtym.

Rolki poliamidowe na wymiar

Wałki i rury obrabiane metodą obróbki skrawaniem CNC pozwalają na nadawanie półfabrykatom różnych kształtów. Jednym z produktów, który najczęściej powstaje z tych tworzyw konstrukcyjnych są różnego rodzaju rolki.

Każda rolka poliamidowa wykonana z PA6 doskonale sprawdza się w szerokim polu zastosowania. Zgodnie ze swoim przeznaczeniem może mieć różne średnice wewnętrzne i zewnętrzne, miejsce pod łożysko, zatoczenia na górnej ściance itd.

Konkretny materiał dobierany jest według indywidualnych wymagań zamawiającego, najczęściej dostępne są rolki:

  1. naturalne w kolorze białym lub kość słoniowa – do standardowych zastosowań
  2. czarne z dodatkiem dwusiarczka molibdenu o symbolu MoS2 dostępny w firmach, które prowadzą sprzedaż tworzyw do obróbki (https://enimat.pl/). Takie firmy bardzo często pomagają w doborze.
  3. żółte lub zielone, te rolki są samosmarowne dlatego, że do bazowego materiału dodano środki takie jak olej mineralny lub specjalny smar.

Właściwości rolek PA6 – dlaczego warto je wybrać

Poliamid jest szeroko wykorzystywany w przemyśle. Rolki i inne detale precyzyjne wykazują korzyści techniczne takie jak:

  • dobre właściwości ślizgowe i wysoka odporność na ścieranie
  • bardzo dobrze poddaje się obróbce na tokarkach i frezarkach numerycznych
  • posiadają wysoką zdolność do tłumienia drgań
  • bezproblemowo poddaje się obróbce również na maszynach starszego typu
  • posiadają dobrą udarność
  • wykazują dobrą stabilność wymiarową w suchym środowisku

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.