Ręczniki papierowe - z czego są wykonane i do czego służaRęczniki papierowe mają wiele zastosowań – najczęściej jednak służą nam do wycierania rąk po myciu. Są przede wszystkim higieniczne i znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Znajdziemy je w każdym gospodarstwie domowym. Nie bez powodu – przydają się tak naprawdę zawsze. Dowiedz się, z czego się je wykonuje oraz kiedy mogą się przydać!

Czym jest ręcznik papierowy?

Ręczniki papierowe znane są nam doskonale od długiego już czasu. Przydają się zarówno w prywatnych domach, jak i firmach. Są przede wszystkim tanie, proste w użyciu i przydatne. Ręcznik jest wyrobem z materiału chłonącego wodę. Oczywiście ręczniki papierowe są jednorazowe. Co ciekawe, są one stosunkowo nowym wynalazkiem. Dzięki wygodnemu użytkowaniu i wszechstronnemu zastosowaniu stały się tak naprawdę niezbędne w każdej kuchni, jak i publicznych toaletach.

Z czego wykonuje się ręczniki papierowe?

Ręczniki papierowe produkuje się z różnych materiałów, które tylko potocznie nazywane są przez nas papierem. Podstawowym materiałem jest jak można się domyślić – bawełna. W toaletach publicznych czy tych przeznaczonych pracownikom, znajdziemy ręczniki wykonane z makulatury, które są tanie, wydajne, jednak delikatnie szorstkie. Znacznie przyjemniejsze w dotyku są ręczniki wykonane z celulozy – ich chłonność jest 4 razy większa od ręczników makulaturowych. Wyróżniamy 3 rodzaje ręczników, które spotykamy zdecydowanie najczęściej: kuchenne, toaletowe i hotelowe.

Niezwykle ważnym parametrem, który decyduje tak naprawdę o wydajności ręczników papierowych – jest liczba warstw. Znaczenie ma również gramatura, którą określamy ilość materiału użytego do produkcji jednego arkusza. Im większa gramatura ręcznika, tym jest on po prostu lepszy – chłonie wilgoć, nie rwie się, jest wytrzymały.

Kiedy ręcznik papierowy może się przydać?

Ręczniki papierowe cechują się przede wszystkim świetną chłonnością, więc mogą przydać się, gdy chociażby coś się rozleje. Ręczniki sprawdzają się nawet wtedy, gdy przez przypadek zalejemy zeszyt czy książkę – wówczas wystarczy przełożyć zamoczone strony kawałkami ręcznika.

Papierowego ręcznika możemy także użyć, gdy rozlał nam się tłuszcz bądź gdy chcemy pozbyć się nadmiaru tłuszczu z frytek, placków czy kotletów. Jest tutaj tak naprawdę niezastąpiony i świetnie radzi sobie z tłuszczem.

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, jednak ręcznik papierowy w połączeniu z żelazkiem to najlepszy sposób na pozbycie się wosku – z paneli, stołu czy nawet obrusa.

 

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.