Efektywna realizacja prac wyburzeniowych w budownictwie, wymaga w pierwszej kolejności inwestycji w sprzęt ciężki, bez którego nie jest możliwe prawidłowe wykonywanie prac w tym zakresie. Chodzi tutaj o profesjonalne, hydrauliczne młoty wyburzeniowe montowane na koparkach. Są to profesjonalne narzędzia wyburzeniowe, które pozwalają nam na burzenie nawet zbrojonego żelbetonu, co nie byłoby możliwe przy zastosowaniu innych, mniejszych narzędzi. Co najważniejsze, młoty wyburzeniowe pozwalają nam na realizację szerokiego zakresu prac w branży budowlanej. Nie są przeznaczone jedynie do prac wyburzeniowych, toteż inwestycja pozwoli firmie budowlanej, na znaczne poszerzenie swoich możliwości i zakresu realizowanych prac budowlanych.

Czy realizacja prac wyburzeniowych zawsze wymaga posiada młota hydraulicznego?

To oczywiście jest uzależnione od zakresu prac wyburzeniowych. W przypadku likwidowanie dużych obiektów przemysłowych, budynków, konstrukcji stalowo-betonowych, czy też nawet w przypadku pozbywania się dużych frakcji skalnych z gruntu, młoty hydrauliczne będą niezastąpione. Są to bowiem narzędzia dysponujące potężną energią uderzenia, dochodzącą nawet do 2000 J. Takich parametrów nie osiągniemy przy zastosowaniu innych narzędzi, w tym przede wszystkim narzędzi ręcznych.

Dlatego też możemy tutaj powiedzieć, iż realizacja prac wyburzeniowych na dużą skalę, będzie wymagać posiadania młota hydraulicznego do koparki. Jedynie drobne, małe prace wyburzeniowe, można będzie zrealizować przy pomocy ręcznych młotów pneumatycznych.

Zakres prac realizowanych z zastosowaniem młotów hydraulicznych:

  • Wyburzenia dużych obiektów przemysłowych
  • Kruszenie betonu, żelbetonu, dużych frakcji skalnych
  • Pokonywanie przeszkód gruntowych (kamienie, skały, stare konstrukcje betonowe)
  • Zrywanie starych nawierzchni bitumicznych.
  • Wbijanie pali zbrojeniowych do gruntu – po zastosowaniu odpowiedniej nakładki na młot hydrauliczny.

Mamy tutaj więc całkiem spory zakres możliwości jeśli chodzi o realizację prac z pomocą młotów wyburzeniowych. Można powiedzieć iż są to narzędzia dość wszechstronne. Posiadanie młota wyburzeniowego do koparki, pozwala każdej firmie budowlanej na znaczne poszerzenie zakresu świadczonych usług. To oczywiście automatycznie przekłada się na zwiększoną efektywność całego przedsiębiorstwa.

Dobór młota hydraulicznego.

Skoro już ustaliliśmy, iż realizacja prac wyburzeniowych, wymagać będzie od nas inwestycji w młot hydrauliczny, warto zabrać się za jego dobór i zakup. Młoty hydrauliczne dobieramy do poszczególnych koparek pod względem ich masy całkowitej. Najmniejsze młoty będą przeznaczone do minikoparek, zaś największe do dużych koparek gąsienicowych. Wynika to z energii uderzenia młota oraz jego wagi. Nie możemy zamontować zbyt dużego młota do zbyt małej maszyny. Doprowadziłoby to do jej szybkiego uszkodzenia. Głównie ze względu na fakt obciążeń drganiami podczas pracy.

Zakup młota hydraulicznego.

Sam zakup młota najlepiej będzie zrealizować bezpośrednio u producenta, bądź jego autoryzowanego przedstawiciela. Dzięki temu bowiem, zyskujemy pewność, że kupujemy urządzenie nowe i objęte serwisem gwarancyjnym. Poza tym, producent bądź tez autoryzowany dystrybutor, zawsze pomogą nam prawidłowo dobrać młot do naszych potrzeb. Dzięki temu, zyskujemy pewność, iż wszystko będzie dopasowane idealnie do siebie i nie dojdzie do żadnych przypadkowych zdarzeń, w wyniku których nasz młot bądź koparka ulegną uszkodzeniu.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.