Blachodachówka Optima ARAD Blachy PruszyńskiBlaszane pokrycia dachowe od lat cieszą się popularnością, a rynek oferuje wiele możliwości w tym zakresie. Wśród dostępnych produktów z blachy, na szczególną uwagę zasługują balchodachówki, które wyglądem do złudzenia przypominają dachówki ceramiczne, jednak są one dużo lżejsze i tańsze. Producenci umożliwiają zakup blachodachówek w różnorodnych kształtach i kolorach, jednak ich wybór powinien być uzależniony od kilku czynników. Jakich? Zapraszam do lektury!

Zastosowanie blachodachówek

Blachodachówki sprawdzają się na dachach o dowolnych kształtach i rozmiarach. Do krycia tych płaskich i dwuspadowych, najlepiej nadają się panele wielkoformatowe, z uwagi na oszczędność czasu i łatwość montażu. Natomiast na dachach wielopołaciowych, lepszym rozwiązaniem jest stosowanie elementów drobnowymiarowych.

Rodzaje blachodachówek:

  • Blachodachówka panelowa – to doskonałe rozwiązanie przy kryciu dachów o prostych połaciach. Szybki i sprawny montaż to ogromna zaleta tego modelu, a im dłuższy arkusz, tym mniej łączeń i odpadów. Blachodachówka panelowa najczęściej dostępna jest w dwóch modelach arkuszy – kilku lub jednorzędowych.
  • Blachodachówka modułowa płaska – nowość na rynku! Ten rodzaj blachodachówek cechuje wyjątkowo prosty montaż, niewidoczne łączenia oraz ograniczona do minimum ilość odpadów. Co więcej, ich unikalny kształt zapobiega zaleganiu wody na łączeniach poprzecznych. Idealnie wpisuje się w nowoczesną stylistykę prostych, minimalistycznych form zabudowy. Sprawdzi się w kryciu niemal każdego dachu.
  • Blachodachówka z posypką – blachodachówki mają jedną wadę, nie tłumią dobrze dźwięków – deszcz i wiatr często bywają dokuczliwe. Jednak producenci znaleźli rozwiązanie tego problemu, a jest nim blachodachówka z posypką! Materiał ten jest nieco cięższy, trwalszy, ale też droższy. Stosowana na powierzchni blachodachówki posypka mineralna, świetnie tłumi odgłosy oraz zabezpiecza poszycie przed działaniem czynników zewnętrznych.

Blachodachówka to pokrycie dachowe charakteryzujące się dużą trwałością oraz estetycznym wyglądem. Bez względu, na jaki model czy kolor się zdecydujemy, będzie to dobry wybór na długie lata, albowiem dobrze ułożone pokrycie wytrzyma przynajmniej 50 lat!

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.