Projekty domów parterowych – wady i zaletyCoraz częściej wybierane są projekty domów parterowych. Przed kupnem projektu warto dowiedzieć się jakie są ich zalety oraz wady. Każdy typ domu charakteryzuje się pozytywnymi stronami i tymi negatywnymi.

Kiedy decydować się na domy parterowe?

Domy parterowe wyróżniają się tym, ze nie posiadają pięter. Wszystkie pomieszczenia są na jednym poziomie. Oznacza to, że w domu parterowym nie mamy schodów. Schody mogą być uciążliwe dla osób, które mają problemy z kręgosłupem lub kolanami oraz w sytuacji gdy mamy małe dzieci. Domy parterowe są dobrym rozwiązaniem dla osób starszych. Przemieszczanie się po domu po schodach może być nie lada wyzwaniem. Z biegiem czasu każdy z nas może mieć problem z wchodzeniem po schodach. Tak więc jeśli późno decydujemy się na wybudowanie domu, warto wybrać dom parterowy. Dom parterowy jest też świetnym rozwiązaniem dla osób, które kochają naturę. Z domu parterowego z łatwością możemy wyjść w każdej chwili na ogród i cieszyć się jego widokiem i zaletami. Dom parterowy to z pewnością dom przyszłościowy. Z biegiem lat wolimy żyć spokojniej i bezpieczniej. Tak więc dom parterowy to świetne rozwiązanie na długie lata.

Projekty domów jednorodzinnych parterowych – jakie są zalety?

Domy parterowe mają wiele zalet. Jak już wspomnieliśmy w takim domu nie ma schodów, a więc nasze kolana i kręgosłupy będą odciążone. Dom parterowy może być też świetny w przypadku rodziny z małymi dziećmi. Dzięki temu, ze w domu parterowym wszystkie pomieszczenia są na jednym poziomie, pozwala to aby mieć zawsze dzieci na oku. I właśnie z tego powodu, że wszystkie pomieszczenia są w miarę blisko siebie wzrasta duża więź pomiędzy domownikami. Już nikt nie ukryje się w pokoju na piętrze. Naprawdę dom parterowy zbliża do siebie ludzi. Nikt nie zaszyje się w oddali od innych i przecież rodzina powinna być razem. Projekty tego typu domów znajdziemy np. klikając w ten link https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_parterowe.html. Zaletą domu parterowego jest także to, że sprzątając dom nie musimy wchodzić i schodzić po schodach z całym niezbędnym sprzętem do czyszczenia, np. odkurzaczem, mopem itp. Wszystko mamy na jednym poziomie, a więc po kolei możemy po nie sięgać, nie martwiąc się, że czegoś zapomnimy i znów będziemy musieli schodzić i wchodzić.

Wady projektów domów parterowych

Domy parterowe mają również swoje wady. Tak jak wspomnieliśmy świetne są jeśli mamy małe dzieci i chcemy mieć je cały czas na oku, jednakże gdy dzieci dorastają i stają się nastolatkami w okresie buntu młodzieńczego chcą mieć jak najwięcej prywatności. Dom parterowy niestety nie pozwala na maksymalną prywatność. Wszystkie pomieszczenia są blisko siebie, co nie daje poczucia izolacji od rodziny. Warto także pamiętać, że jeśli chcemy mieć duży dom parterowy musimy mieć także sporą działkę, ponieważ metraż rozkłada się na szerokość lub długość, a nie na wysokość. Duże działki są także o wiele droższe, a więc prawdziwy koszt posiadania przestronnego domu parterowego może być nawet większy niż domu piętrowego. Należy także mieć na uwadze to, aby nie stawiać domu parterowego w pobliżu drzew. Drzewa znajdujące się na działce, czy w pobliżu niej spowodują, że dom będzie zaciemniony, a co za tym idzie o wiele ciężej będzie się przebić promieniom słonecznym, które powinny wpadać do domu.

Projekty domów parterowych z poddaszem – czym się wyróżniają?

Bardzo często w projektach domów parterowych uwzględnione jest poddasze. Jest to pomieszczenie znajdujące się pod dachem. Każde poddasze ma swój niepowtarzalny klimat. Poddasze można urządzić na swój własny sposób. Poddasza często pełnią funkcje wypoczynkowego pokoju, w którym można pozwolić sobie na prywatność, albo pomieszczenia mieszkalnego. Sprawdź tutaj, co proponują architekci https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_z_poddaszem.html. Warto zaznaczyć, że dzięki poddaszom zyskujemy dodatkowy metraż w domu parterowym. Należy także pamiętać, że w takim pokoju stworzonym na poddaszu ściany są skośne, a to za sprawą dachu. Domy parterowe z poddaszem wyróżniają się także ciekawym wyglądem. Wyraźnie widać, że dom jest parterowy, lecz posiada poddasze. Takie domy z wyglądu należą do mniejszych domków, które mają swój niesamowity urok.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.