CABLOPLUS-montazPrzeprowadzenie modernizacji istniejącej instalacji elektrycznej, wymaga od nas przede wszystkim szerokiej wiedzy w tym zakresie. Musimy nie tylko przeprowadzić demontaż starych elementów instalacji. Musimy jednocześnie wnikliwie ocenić, które z nich będą spełniać obecnie obowiązujące normy, a które należy koniecznie wymienić. Trzeba także dobrać odpowiednio profesjonalny osprzęt elektroinstalacyjny, który zagwarantuje nam bezpieczną eksploatację zmodernizowanej instalacji. Dobrą praktyką w tego typu przypadkach jest zatrudnienie doświadczonego elektryka z uprawnieniami, który z całą pewnością poradzi sobie z różnorodnymi trudności, pojawiającymi się w trakcie prowadzenia prac modernizacyjnych.

Ocena stanu faktycznego istniejącej instalacji.

Aby dokonać oceny poszczególnych elementów instalacji pod kątem ich przydatności, trzeba będzie w pierwszym kroku określić funkcję poszczególnych pomieszczeń oraz prognozę dotyczącą ich zapotrzebowania na prąd elektryczny. Wiadomym jest, iż w niektórych pomieszczeniach będziemy zużywać prądu więcej a w innych mniej. Dopiero po takiej analizie możemy przystąpić do wyboru konkretnych elementów instalacji, oraz oceny istniejącej. Czasami może się okazać, iż przewody w danym przypadku będą nadawały się do dalszej eksploatacji. Niemniej jednak, szczególnie w starszych budynkach, często możemy zetknąć się z zastosowaniem przewodów jeszcze aluminiowych. To niestety współcześnie nie zdaje egzaminu. Aluminium jest materiałem mniej wytrzymałym niż miedź. O ile w czasie, kiedy w pokoju znajdywało się jedno gniazdko i jedna żarówka, takie przewody całkiem dobrze się sprawdzały, to obecnie, przy zwiększonym obciążeniu elektrycznym, nie mają one po prostu racji bytu. Trzeba je absolutnie wymienić na przewody miedziane o odpowiednim do obciążenia przekroju.

Zakup niezbędnego osprzętu elektroinstalacyjnego.

Bardzo ważnym aspektem będzie tutaj także zakup niezbędnego osprzętu. Musimy zwrócić szczególną uwagę na fakt, aby nasz nowy osprzęt elektroinstalacyjny spełniał wszystkie, obecnie obowiązujące normy i wymagania w zakresie bezpieczeństwa eksploatacji instalacji elektrycznych. Dlatego też, zakupu osprzętu powinniśmy dokonywać jedynie w autoryzowanych sklepach elektrycznych, zajmujących się dystrybucją najlepszego jakościowo osprzętu elektroinstalacyjnego. Pozwoli nam to zagwarantować sobie wysoki poziom bezpieczeństwa w późniejszej eksploatacji instalacji elektrycznych. Szczególnie istotne jest to zaś w przypadku instalacji modernizowanych, które narażone są na większe zagrożenia, z racji wykorzystywania istniejących już elementów. Jednym słowem, zakup dobrego jakościowo osprzętu elektroinstalacyjnego to podstawa, jeśli chcemy aby eksploatacja instalacji elektrycznej nie stwarzała żadnego zagrożenia dla domowników.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.