Pompy zatapialne z agitatorem to specyficzny rodzaj pomp, dostosowanych do pompowania wody silnie zanieczyszczonej oraz osadów. W tym zakresie, bardzo dobrym producentem pomp jest firma Flygt, która wypuściła na rynek odpowiednie rozwiązania technologiczne do pompowania osadów. Są to nowoczesne i zaawansowane technologicznie pompy zatapialne z agitatorem typoszeregu 5100/5150. w pompach tych zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne, pozwalające na skuteczną pracę przy pompowania wody zanieczyszczonej, osadów i szlamu, nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Jak działają pompy zatapialne z agitatorem?

Aby zrozumieć jak działają pompy zatapialne z agitatorem, trzeba w pierwszej kolejności powiedzieć sobie, czym ów agitator jest. Jest to nic innego jak specjalny, dodatkowy wirnik w pompie, zamontowany na przedłużeniu wału silnika. Znajduje się on tuż pod wirnikiem właściwym odpowiadającym za pompowanie cieczy. W trakcie standardowej pracy, agitator opada na samo dno zbiornika i wstępnie miesza osady i szlam z wodą, aby możliwe było ich wypompowanie. Aby jednak pozbyć się całkowicie osadów z dna zbiornika, koniecznością jest regularna zmiana pozycji pompy. Tak aby agitator mógł wzruszyć osady we wszystkich częściach zbiornika.

Bardzo ważną kwestią w przypadku pomp typoszeregu 5100/5150 dostarczanych przez firmę Flygt jest to, iż są one wykonane z wysokochromowego staliwa o twardości 60HRC. Pozwala to na skuteczną pracę nawet z mediami zawierającymi duże ilości cząstek wysokościeralnych. Możliwe jest więc pompowanie wody z piaskiem, mułem organicznym czy tez bentonitem. Tego typu pompy z agitatorem do osadów są przygotowane do pracy w tak trudnych warunkach.

Pozostałe parametry pomp z agitatorem dostarczanych przez firmę Flygt.

Oczywiście pompy zatapialne z agitatorem dostarczane przez firmę Flygt, charakteryzują się o wiele bardziej liczną grupą zalet i korzyści niż tylko wysoka twardość elementów hydraulicznych. Posiadają one także system wewnętrznego chłodzenia na bazie glikolu, dzięki czemu nie muszą one pracować w pełnym zanurzeniu. Jest to z całą pewnością duża zaleta w stosunku do pomp zatapialnych chłodzonych pompowanym medium. Są one także wyposażone w system wczesnego ostrzegania o ewentualnych problemach z uszczelnieniem. Dzięki temu można podejmować odpowiednie działania zanim dojdzie do poważnych uszkodzeń pompy. Przekłada się to na zwiększony poziom wydajności pompy oraz na okres jej żywotności,

Podsumowanie.

Generalnie, możemy powiedzieć, iż pompy zatapialne z agitatorem dostarczane przez firmę Flygt, będą rozwiązaniem wyjątkowo korzystnym w wielu sytuacjach. Przede wszystkim jednak, sprawdzają się one w pompowaniu wody w zbiornikach przemysłowych, gdzie koniecznością jest także pozbycie się zalegających na dnie osadów. Oczywiście pompy te sprawdzą się także w klasycznym odwadnianiu wykopów budowlanych, czy też w odwadnianiu studni, nawet bardzo wąskich. Są to jednym słowem profesjonalne pompy zatapialne z agitatorem o szerokim spektrum zastosowania i bardzo dobrych parametrach technicznych.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.