pompy do pracy w środowisku korozyjnymWybór właściwej pompy do pracy w środowisku korozyjnym, to bardzo poważna kwestia. W tym bowiem przypadku, pompa jest szczególnie narażona na negatywne działanie substancji chemicznych, zawartych w pompowanym medium. Najczęściej, tego typu pompy wykorzystywane są w tężniach solankowych, gdzie pompowane medium jest silnie zasolone, co przekłada się na silne zagrożenie korodowaniem poszczególnych części urządzeń pompowych. W takim przypadku, należy zastosować odpowiedniej jakości pompy do pracy w środowisku korozyjnym, wykonane z odpowiedniej klasy materiałów, zapewniających odporność na korozję w tego typu skrajnych warunkach pracy.

Jakie pompy do pracy w środowisku korozyjnym sprawdzą się najlepiej?

W tym zakresie, istotną kwestią będzie przede wszystkim konstrukcja pompy zatapialnej. Newralgiczne jej elementy, najbardziej narażone na kontakt z medium agresywnym chemicznie, powinny być wykonane ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej. W tym przypadku, zdecydowanie najlepiej sprawdzają się pompy wykonane ze stali nierdzewnej typu AISI 316. Przykładem urządzenia tego typu może być chociażby doskonała pompa zatapialna Evak Steel (dawniej Evak EWS). Są to profesjonalne pompy zanurzeniowe kwasoodporne i do solanki, które w tak wymagających i korozyjnych warunkach, sprawdzają się wręcz wyśmienicie.

Poza kwestią dostosowania do korozyjnych warunków pracy, pompy Evak Stell, charakteryzują się także innymi parametrami technicznymi, które wyróżniają je na tle konkurencji. Mogą pracować z mediami o maksymalnej temperaturze do 50 stopni Celsjusza. Pompowana ciecz może mieć gęstość do 1.2kg/l, zaś maksymalna jej lepkość może wynosić do 50 cSt.

Są to więc bardzo dobre jakościowo, pompy do pracy w środowisku korozyjnym, które poradzą sobie nie tylko z solanką, ale także z pompowaniem ścieków przemysłowych.

Parametry techniczne pomp Evak steel.

Na nasza uwagę zasługują tutaj także kwestie techniczne, takie jak chociażby wolny przelot zanieczyszczeń na poziomie 35-55mm, co pozwala bezproblemowo pompować ścieki przemysłowe z zawartością ciał stałych. Korpus pompy, wirnik, korpus wirnika, oraz pokrywa górna, wykonane są ze wspomnianej już przez nas stali kwasoodpornej AISI 316. Uszczelnienie mechaniczne zastosowane w jednostkach Evak Steel to EKK BURGMANN (wąglik krzemu / wąglik krzemu w kąpieli olejowej. Uszczelki oraz zdławienie kabla zasilającego to FKM (Viton)

Są to pompy do pracy w środowisku korozyjnym i nie tylko. Poradzą sobie z wieloma różnymi mediami, ale przede wszystkim z cieczami agresywnymi chemicznie, w przypadku których, inne pompy po prostu odmawiać będą posłuszeństwa.

Podsumowanie.

Szukając odpowiednie pompy do pracy w środowisku korozyjnym, musimy zwrócić uwagę na pompy Evak Steel, które sprawdzają się w tego typu zastosowaniach niemalże perfekcyjnie. W zasadzie, to trudno będzie nam znaleźć jakiekolwiek inne pompy, które będą w tym zakresie sprawdzać się tak samo doskonale jak wspomniane pompy Evak Steel. Bez wątpienia, w tego typu zastosowaniach, jako pompy do pracy w środowisku korozyjnym, będzie to jeden z najrozsądniejszych wyborów.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.