plisy3Różnorodne zasłony okienne to rozwiązanie mające na celu umożliwienie nam kontrolowania poziomu nasłonecznienia naszych pomieszczeń mieszkalnych. W większości przypadków nie mamy tutaj żadnych problemów. Wystarczy po prostu wybrać odpowiedniej klasy rolety, dopasowane do naszych potrzeb i stylistyki wnętrz i w zasadzie jest po kłopocie. Problemy zaczynają się jednak w przypadku, kiedy posiadamy w domu okna o kształtach nietypowych. Na przykład okrągłe, lub trójkątne. W takich sytuacjach, klasyczne rolety nie zdadzą egzaminu. Tutaj należy zastosować plisy okienne, którą specyficzną formą rolety, w której materiał zwija się w harmonijkę zamiast na rolkę o góry okna. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, jak dobrać odpowiednie plisy okienne, oraz jak w ogóle te całe plisy działają.

Czym są plisy okienne?

Tak jak już wspomnieliśmy, jest to specyficzny rodzaj zasłony okiennej, zbliżony nieco do klasycznych rolet, aczkolwiek o odmiennym mechanizmie zwijania materiału zasłony. Tutaj w przeciwieństwie do rolet, materiał jest wstępnie poskładany na harmonijkę o szerokości około 2cm, choć zdarzają się także szersze. Po środku każdego paska jest przełożony sznurek w dwóch miejscach plisy, który podczas zwijania składa zasłonę na harmonijkę. Tak to oczywiście wygląda jedynie w przypadku plis do okien klasycznych. W przypadku bowiem okien bardziej nietypowych jest to nieco bardziej skomplikowane. Najłatwiej zasadę działania widać na przykład okien okrągłych czy też półokrągłych. Na załączonym obrazku wyraźnie widać, iż plisa tutaj składa się w typowy wachlarz. Mamy także odpowiednie prowadnice, utrzymujące plisę w odpowiedniej pozycji.plisy1Generalnie rzecz biorąc, odpowiednio dobrane plisy Wisła będą zapewniać nam bardzo dobry poziom kontroli nasłonecznienia w każdym pomieszczeniu. Szczególnie zaś w pomieszczeniach z oknami o nietypowych kształtach.

Kupujemy plisy do naszych okien.

Aby zakupić odpowiednie jakościowo plisy okienne, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Dobre plisy charakteryzują się bardzo dobrej jakości materiałem, usztywnionym, które zawsze będzie składać się dokładnie tak samo. Po rozłożeniu zaś, będzie precyzyjnie przylegać do płaszczyzny okna, zapewniając maksymalne zasłonięcie okna i odcięcie dopływu światła dziennego od wnętrza pomieszczeń mieszkalnych.

Oczywiście można kupić plisy okienne gorszej jakości w przystępniejszych cenach. Jednakże w większości przypadków jest to rozwiązanie absolutnie nieopłacalne. Takie plisy bardzo szybko będą się uszkadzać i strzępić, a to doprowadzi do sytuacji, iż będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. W tym przypadku o wiele lepiej jest kupić raz droższe plisy okienne, niż potem regularnie wymieniać tańsze. Ostatecznie okaże się, iż kupując droższe, z perspektywy czasu będziemy jednak oszczędzać.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.