cloth-2777_1280Każdy z nas chciałby mieszkać w sposób unikalny i przyjemny dla oka. Aranżacja wnętrza to wybór podłóg, koloru ścian, funkcjonalnego ustawienia pomieszczeń oraz dobór stylowych mebli. Jednak wisienką na torcie są orientalne dekoracje, które podkreślają unikalny charakter każdego pomieszczenia.

Orientalne dekoracje  – wnętrza inspirowane kulturą wschodu

Turcja to obszar różnorodny kulturowo, który w tematyce dekoracji wnętrz może pochwalić się imponującą kreatywnością. To co charakteryzuje stylistykę ze wschodu to unikalna ornamentyka oraz odważne eksperymentowanie z kolorystyką. Takie podejście do projektowania dekoracji sprawia że trudno przejść wobec nich obojętnie. Orientalne dekoracje zwracają na siebie uwagę i nadają niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. Sypialnia czy salon to oczywisty wybór dla niestandardowych dekoracji. Jednak charakter dekoracji inspirowanych wschodem świetnie sprawdza się także w kuchni, łazience czy przedpokoju.

Jakiego rodzaju dekoracje cieszą się popularnością?

Azja, w tym bliski wschód każdemu z nas kojarzy się z niepowtarzalną jakością bawełny. Fakt ten ma odzwierciedlenie w dekoracjach do domu. Z powodzeniem sprzedają się poduszki, koce, obrusy i wszelkiego rodzaju tkaniny. Tego rodzaju dodatki z reguły są cenione za nadanie baśniowego klimatu sypialni.

Kolejnym popularnym produktem są lampy dekoracyjne. Cechą charakterystyczną lamp jest bogato zdobiona mozaika. Równie dużym powodzeniem cieszą się świeczniki w całości zdobione kolorową mozaiką.  Światło wydobywające się z lamp oraz świeczników ma ciepłą barwę nadającą pomieszczeniu przyjemnego klimatu. Tego rodzaju dodatki nadadzą się wszędzie tam gdzie chcemy stworzyć klimat wprowadzający domowników w relaksujący nastrój.

Na koniec warto wspomnieć o tureckich dywanach, których stylistyka jest absolutnie ponad czasowa i wprowadza do wnętrza niepowtarzalny wysublimowany klimat.

Podsumowując, orientalne dekoracje coraz częściej są łączone z nowoczesnymi pomieszczeniami. Z powodzeniem wpasowują się w stylistykę wyznaczaną przez aktualne trendy na rynku projektowania wnętrz.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.