1188Okna PCV są niezwykle popularne wśród Polaków. Są nowoczesne, nie wymagają zabiegów impregnujących tak jak modele drewniane, zapewniają szczelność i łatwo jest utrzymać je w czystości. W dodatku, są zdecydowanie tańsze niż okna drewniane oraz modele aluminiowe. To wszystko sprawia, że okna PCV jeszcze długo będą królować na naszym rynku.

Dlaczego warto wybrać okna PCV?

Okna Tczew PCV można dopasować do każdego stylu elewacji: pasują nie tylko do domów stylizowanych na nowoczesne, ale także do domów drewnianych, zaaranżowanych na styl tradycyjny lub rustykalny. Wszystko dzięki temu, że okna plastikowe mogą występować w różnych kolorach. Często wybierane są na przykład okna PVC, które imitują drewno. Z daleka, ich ramy do złudzenia przypominają takie, które zostały wykonane z drewna niepozbawionego nawet sęków i innych niedoskonałości.

Dodatkowy atutem okien PCV jest możliwość dopasowania ich do wszelkiego typu kształtu: od tradycyjnych kwadratowych i prostokątnych, poprzez trapezowe, okrągłe i trójkątne. Doskonale nadają się do wstawienia w miejsce okien starych, na przykład tam, gdzie w murach tkwi jeszcze stara, drewniana ościeżnica.

Jak kupować okna PCV?

Kupując okna PCV zwróćmy uwagę nie tylko na ilość komór, z których składają się ścianki, a także na to, z jakiego materiału są ścianki, z których zbudowane są wzmocnienia montowane wewnątrz okien. Pamiętajmy tutaj, że stal łatwo przewodzi temperaturę, doprowadzając do wychłodzenia szybciej niż okna wzmacniane tworzywem sztucznym i kompozytami z włóknem szklanym. W najlepszym wypadku, okna PCV powinny być nie tylko wzmacniane termoizolacyjnym materiałem, a także wypełnione styropianem lub pianką poliuretanową.

Współczynnik przenikania ciepła, czyli jak ciepłe okna kupić?

Aby okna dobrze chroniły nasze domy i mieszkania w zimie, konieczne jest kupienie takich modeli, które będą miały jak najniższy Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła. W 2021 roku współczynnik ten nie może być wyższy niż 0,9 W/(m2*K). Jest to dość duży skok rozwoju w stosunku do lat poprzednich, gdy okna o takim współczynniku były określane jako takie, które są przeznaczone do budownictwa pasywnego. Obecnie jednak oferta sklepów oferujących okna PCV producent jest już znacznie lepsza.

Poza odpowiednim wskaźnikiem przenikania ciepła istotne jest również to, aby zapewnić oknom pakiet szyb, które zapewniają odpowiedni przepływ światła słonecznego. Dzięki temu, w czasie najbardziej słonecznego momentu w czasie zimowego dnia, okna będą grały na naszą korzyść, pozyskując energię cieplną ze Słońca.

Tagi: ,

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.