ekkom_piec ceramicznyW ostatnich latach coraz częściej wykorzystywana jest na powrót technologia ogrzewania domów za pomocą pieców kominkowych, które w tym szczególnym przypadku, spełniać mogą nawet rolę podstawowego źródła ciepła, aczkolwiek jest to możliwe tylko w przypadku domów o wysokim poziomie energooszczędności. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż piec kominkowy siłą rzeczy, nie jest w stanie wygenerować takiej samej mocy cieplnej, jak profesjonalny i duży kocioł grzewczy, a co za tym idzie w przypadku budownictwa starego, gdzie mamy do czynienia z wysokim poziome strat ciepła, raczej nie jest możliwe uzyskanie takiego samego poziomu efektywności oraz dobrego poziomu ogrzewania domu jednorodzinnego. Warto więc tutaj sprawdzić, w jakich przypadkach możliwe będzie wykorzystanie pieca kominkowego, oraz sprawdzenie, jakie obecnie mamy do wyboru możliwości w tym zakresie, bowiem znajdziemy tutaj dość spore zróżnicowanie dostępnych technologii.

Gdzie stosować ogrzewanie kominkowe?

Jak już powiedzieliśmy, piece kominkowe nie są w stanie wygenerować dużej ilości energii cieplnej, wobec czego mogą znaleźć swoje zastosowanie tylko i wyłącznie w przypadku nowoczesnego budownictwa, gdzie będziemy mieli do czynienia z niskim poziomem strat ciepła. W takich przypadkach też, jednocześnie zapewnimy sobie obniżenie rachunków za ogrzewanie, co w tym szczególnym przypadku jest kwestią bardzo istotną, bowiem każdy z nas, chciałby ogrzewać swój dom jak najniższym kosztem. Trzeba tutaj także pamiętać o tym, iż w tym szczególnym przypadku możemy zastosować na przykład nieco bardziej wydajne i efektywne ceramiczne piece kominkowe, jak również nieco inne technologie, polegające na stawianiu pieca a następnie na montażu odpowiedniego wkładu kominkowego, najczęściej wykonanego z żeliwa. Warto jednakże podkreślić, iż w każdym z tych przypadków najważniejsze jest to, aby nasz dom zapewniał nam minimalny poziom strat ciepła, co jest ważne, aby piec kominkowy mógł efektywnie ogrzewać dom i dostarczać ciepło do wszystkich pomieszczeń mieszkalnych.

Kupujemy odpowiedni kominek.

Sam zakup kominka, polega przede wszystkim na starannym dobraniu odpowiedniego modelu pieca kominkowego, po uprzednim, precyzyjnym określenie jego podstawowych parametrów, co tutaj zdaje się być kwestią zdecydowanie najbardziej istotna. Musimy także pamiętać, iż w tym przypadku niezależnie od tego, czy zastosujemy żeliwne wkłady kominkowe czy też ceramiczny kominek, kwestia ogrzewania uzależniona będzie od jego indywidualnej mocy oraz wydajności w połączeniu z charakterystyką energetyczna naszego domu. Jest to więc przede wszystkim kwestia umiejętnego doboru rozwiązania w stosunku do naszych potrzeb i możliwości, tym bardziej iż każdy piec kominkowy ma swoje specyficzne zastosowanie ora parametry techniczne, które wpływają na możliwość efektywnego i skutecznego ogrzewania domów jednorodzinnych w sezonie zimowym.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.