o jake elementy zadbac urzadzajac mieszkanieWchodząc w posiadanie własnego, wymarzonego mieszkania jesteśmy szczęśliwi – nic dziwnego, bowiem każdy chciałby mieć swoje „cztery kąty”. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że najcięższe zadanie jest dopiero przed nami – początkowo surowe mieszkanie musimy urządzić w taki sposób, by było przytulne, miłe, a przede wszystkim przyjemne do zamieszkiwania. Na co musimy przy tym wszystkim zwrócić uwagę?

Ściany to podstawa

Każdy, kto profesjonalnie zajmuje się wystrojem wnętrz doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne są w nim ściany. W dzisiejszych czasach nie liczy się wyłącznie kolor, na jaki je pomalujemy (tapety, niestety, powoli odchodzą w zapomnienie) – znaczenie ma również to, co finalnie się na nich znajdzie. Mogą być to różnego rodzaju obrazy (pasujące do danego pomieszczenia – salonu, kuchni czy sypialni), albo też fototapety 3D, będące godnymi następczyniami zwykłych i odchodzących do lamusa tapet. Te nadają przestrzeni nowego wymiaru, sprawiając, że mieszkanie czy dom wyglądają jeszcze bardziej nowocześnie i mają swoją głębię.

Umeblujmy!

Choć cały proces dobierania wystroju wnętrz zacząć powinno się od ścian i to do nich dobierać wszelkiego rodzaju dodatki i pozostałe elementy wystroju, bardzo ważne w całym procesie są meble. Zdecydujmy się na takie, które nie tylko będą ładne i zgodne z naszą finalną koncepcją, ale też (a może przede wszystkim) praktyczne – niejednokrotnie zdarza się bowiem, że ktoś bierze sobie dane meble z myślą „o, podobają mi się”. Później natomiast okazuje się, że prawie z nich nie korzysta lub też ma problemy w zadbaniu o ich czystość.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Planując wystrojenie własnego mieszkania musimy więc mieć na uwadze to, że do wszystkiego powinniśmy podejść „na chłodno” i nie podejmować żadnych decyzji momentalnie, pochopnie. Czasem lepiej się zastanowić, czy dany element – niezależnie od tego, czy są nim tapety, plakaty czy obrazy na ścianę – będzie naprawdę potrzebny, zwłaszcza w końcowej wersji wnętrza, do której zmierzamy od początku.

Więcej informacji na temat dekorowania ścian znajdziesz na: https://www.artisto.pl/

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.