okna drewniane Drew DomWybór okien do domu to bardzo poważna sprawa. Niezależnie od tego czy jesteśmy w trakcie budowy nowego domu, czy tez w trakcie remontu starego. Podczas wyboru okien, należy zachować wielką staranność o szczegóły. Musimy w końcu dobrać okna optymalne. Takie, które zagwarantują nam prawidłowy poziom naświetlenia mieszkania. Jednocześnie, aby nie wytracały nadmiernych ilości energii cieplnej z domu. W końcu przez okna wytracamy nawet do 40% ciepła. Warto więc zainwestować w nowoczesne okna z drewna, lub PCV, zapewniające niski współczynnik przenikania ciepła. Obecnie tego typu okna, czyli okna energooszczędne to praktycznie standard w nowoczesnym budownictwie.

Okna z drewna a ich parametry.

Na uwagę zasługuje tutaj w pierwszej kolejności fakt, iż obecnie także okna z drewna będą charakteryzować się dobrymi parametrami energetycznymi. Jeszcze kilkanaście lat temu było to raczej niemożliwe do osiągnięcia. Obecnie jednak, także drewniana stolarka okienna wytwarzana jest w zgodzie z najnowszymi technologiami. Dzięki temu, nawet wybierając okna z drewna od firmy Drew Dom, zapewnimy sobie dobry poziom izolacji termicznej.

Nowo produkowane okna, charakteryzują się przede wszystkim tym, iż zbudowane są z dwóch a nawet czasami trzech warstw szyby zbrojonej. Pomiędzy szybami znajduje się przestrzeń o szerokości 10-18mm, wypełniona szlachetnym gazem izolacyjnym. Dzięki takiej konstrukcji możemy zagwarantować sobie minimalne wręcz straty ciepła, co w tym przypadku jest najważniejsze. Drugą sprawą jest tutaj to, iż dobre jakościowo okna z drewna, będą zapewniać nam także dobry poziom izolacji akustycznej. Przekłada się to na komfort mieszkania. Zdecydowana większość hałasów zewnętrznych nie dociera do wnętrza naszego mieszkania. Dzięki temu możemy zachować wysoki poziom komfortu. Nawet jeśli chcemy w ciągu dnia odespać nocną zmianę w pracy.

Gdzie kupić dobre okna z drewna?

Aby jednak znaleźć dobre okna, trzeba będzie w pierwszej kolejności znaleźć solidnego ich dostawcę. Tutaj rynek jest dość zróżnicowany. Znajdziemy wielu, różnorodnych dostawców, dystrybuujących okna różnych producentów. Okna od poszczególnych wytwórców będą się od siebie dość znacznie różnić. Zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i pod względem komfortu eksploatacji. Warto zrobić sobie dość długi rekonesans po sklepach i salonach z oknami. Pozwoli nam to pozyskać wiedzę na temat poszczególnych okien. Dzięki temu zaś, będziemy mieć jako taki ogląd sytuacji. Będziemy mogli wybrać okna o najbardziej odpowiadającej nam funkcjonalności oraz parametrach technicznych.

W przypadku okien najlepszych, musimy liczyć się z koniecznością poniesienia dość sporych kosztów. Niemniej jednak, w zamian otrzymamy do ręki profesjonalne okna drewniane. Okna, charakteryzujące się niskimi stratami ciepła oraz bardzo dobrym poziom izolacji akustycznej. Jednym słowem w tym przypadku warto zainwestować większe pieniądze. Prędzej czy później zwróci się to nam co najmniej w dwójnasób.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.