Nad-Jeziorem-1Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych, wiążących nieraz na prawie całe życie, decyzji finansowych. Zastanawiając się nad zakupem mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie, konieczne jest sprawdzenie wiarygodności dewelopera realizującego dany projekt.

Trwająca hossa na rynku nieruchomości sprawia, że na rynku pierwotnym pojawia się coraz więcej nowych ofert. Nowe mieszkania (Warszawa jest miastem, w którym realizuje się najwięcej projektów deweloperskich) różnią się powierzchnią, ceną, lokalizacją i wieloma innymi parametrami, ale nie można zapominać o najważniejszym – wiarygodności dewelopera. Wielu realizujących projekty budowlane w Warszawie deweloperów może poszczycić się długą historią działalności. To podstawowy wyznacznik zaufania klienta wobec dewelopera. Przeglądając oferty nowych mieszkań w Warszawie warto zbadać portfolio danego dewelopera. Im więcej wysokiej jakości, nagradzanych projektów mieszkaniowych deweloper już wykonał, tym większa pewność, że bieżąca inwestycja zostanie również wykonana należycie. Przykładami takich sprawdzonych deweloperów mogą być np. Dom Development, Robyg czy  DOR Group (http://dor.pl/), działający już od 1999 roku i mający na swoim koncie bardzo popularne nowe mieszkania na Bemowie w Warszawie w ramach osiedla Bemowo Park. Wybierając dewelopera, zapoznanie się z jego dotychczasowymi osiągnięciami wydaje się być kluczowe!

Prospekt informacyjny prawdę Ci powie

Bez względu na to, czy poszukuje się nowych mieszkań z rynku pierwotnego w małym lub średnim mieście, czy też w Warszawie – deweloper sprawdzony to taki deweloper, który przede wszystkim posiada profesjonalnie przygotowany prospekt informacyjny do wglądu dla potencjalnych klientów. Dokument ten można uzyskać w biurze sprzedaży dewelopera.

Prospekt informacyjny zawiera szczegółowe dane dotyczące wcześniejszych, bieżących i planowanych inwestycji dewelopera, a także szczegóły konstrukcyjne, architektoniczne przedsięwzięć budowlanych, informacje o ewentualnych środkach ochrony nabywców i warunków odstąpienia od umowy deweloperskiej.

W biurze sprzedaży dewelopera warto także poprosić o wgląd do księgi wieczystej nieruchomości i uzyskać kopie takich dokumentów, jak pozwolenie na budowę czy sprawozdanie finansowe z inwestycji dewelopera. Dzięki temu można sprawnie i stosunkowo łatwo zweryfikować, czy dany deweloper działa w sposób transparentny, czy też potencjalnie ma coś do ukrycia.

Alternatywne metody na sprawdzenie wiarygodności dewelopera

Zastanawiając się, czy dany warszawski deweloper jest wiarygodny, przed podjęciem decyzji o zakupie nowego mieszkania, warto przeprowadzić małe badania wśród lokatorów wcześniejszych inwestycji firmy. Obecnie opieranie się na komentarzach publikowanych na internetowych forach stało się już mało wiarygodne, dlatego najlepiej jest udać się fizycznie w dane miejsce i uprzejmie zapytać mieszkańców, czy nie występowały jakiegoś nieprawidłowości.

Jeżeli deweloper działa jako spółka akcyjna, dobrym pomysłem staje się weryfikacja prospektu emisyjnego i bieżących raportów finansowych z działalności firmy. Podsumowując, metod na sprawdzenie wiarygodności dewelopera jest naprawdę wiele i zdecydowanie warto z nich skorzystać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo dokonywanej transakcji.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.