drzwi wejścioweNadrzędną zasadą, którą przyjmują projektanci tworząc projekty aranżacji jest kontrast pomiędzy kolorem elewacji a kolorem ram okiennych i drzwi wejściowych. Budynek jest wówczas bardziej wyrazisty i elegancki. Klienci również lubią takie rozwiązanie, dlatego jest ono powszechnie stosowane w procesie wykańczania budynku. Jeśli stawiamy na jasną elewację to drzwi powinny być dość ciemne. Jeżeli elementem jasnej elewacji są np. ciemne deski to drzwi powinny mieć ten sam ciemny odcień.

Białe drzwi przy białym kolorze tynku wyglądają korzystnie tylko pod warunkiem, że wejście umiejscowione jest w sporej wnęce, której kolor wyraźnie kontrastuje z bielą. Niezwykle istotnym aspektem podczas wybierania koloru drzwi do elewacji jest spójność stylistyczna i kolorystyczna. Jeżeli nasz dom i jego otoczenie utrzymane jest w stylu klasycznym a kolorystyka jest dość tradycyjna to niekoniecznie będą do niego pasowały grafitowe drzwi o nowoczesnym wzorze. Analogicznie, z nowoczesną bryłą budynku nie będą się komponowały drzwi w kolorze drewna, z ozdobnymi żłobieniami. W takich przypadkach nie pomoże nawet zachowanie zasady kontrastu kolorów. Warto więc patrzeć całościowo na wygląd naszego domu z zewnątrz a nie tylko na jego pojedyncze elementy. Ponadto podczas projektowania całościowej aranżacji zewnętrznej strony budynku zaleca się stosowanie maksymalnie trzech kolorów lub odcieni. Takie rozwiązanie zapewni elegancji i stylowy wygląd naszego domu. Większa ilość barw a nawet odcieni jednego koloru niekorzystnie wpływa na wizualny odbiór całości budynku.

 

Drzwi dwukolorowe – wewnętrzna strona drzwi skomponowana z przedpokojem

Producenci drzwi starają się dziś spełniać wszelkie wymagania klientów, dlatego nikogo nie dziwią już drzwi wejściowe w dwóch różnych kolorach po obu stronach. To odpowiedź na rosnącą świadomość w urządzaniu wnętrz i potrzebę idealnych kompozycji kolorystycznych w naszych mieszkaniach. Na drzwi o dwóch różnych kolorach decydują się głównie osoby, u których zewnętrzny kolor wymuszają przepisy odgórnie nakładane np. przez zarząd osiedla czy spółdzielni. Od wewnątrz pragną oni indywidualnie dobrać kolorystykę drzwi tak aby pasowała chociażby do podłogi czy mebli w przedpokoju. Nowoczesne garderoby do przedpokoju nie zawsze pasują do klasycznych brązowych drzwi które królują w niemal każdym bloku. Stąd pomysł aby od środka nasze drzwi wejściowe mogły przyjmować np. nowoczesną barwę stali czy antracytu a z zewnątrz pasować do reszty otoczenia.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.