Flower, cups, tables and couches. Interior of luxury restaurant in vintage aristocratic style with beautiful fireplace.

Style wnętrzarskie to temat rzeka, ponieważ jest ich wiele i każdy z nich ma swój specyficzny charakter. Do jednym z najpopularniejszych zaliczyć można styl vintage. Co to jest i czym się charakteryzuje? Podpowiemy w poniższym, krótkim poradniku.

Styl vitange we wnętrzach – jakie ma główne cechy?

To modny i popularny trend wnętrzarski, którego główną cechą są elementy wyposażenia z dawnych lat. Połączenie nowoczesnego wnętrza z meblami i sprzętami, które pochodzą z targu staroci czy antykwariatu jest wyróżnikiem stylu vintage. Kolorystyka może być zarówno jasna i pastelowa, jak i bardziej soczysta, np. kolorowe kwiaty na tapetach i dodatkach. W tym stylu bardzo ważne są detale, takie jak kryształowe wazony i porcelana z lat 50, 60 i 70 ubiegłego wieku, fotele po babci czy dywan z second handu.

Tradycja i nowoczesność

Styl vintage we wnętrzach odzwierciedla tęsknotę za dawnymi latami, ale w nowoczesnym wydaniu. Wnętrze nie może być przeładowane starociami, bo inaczej przemieni się w graciarnię. Aranżacja powinna być spójna i dokładnie przemyślana, ponieważ musi tworzyć harmonijną całość. Vintage to jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz, który pokochają osoby romantyczne, ceniące urok dawnych lat.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.