mieszalnik do betonu na mini ładowarkęMożliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy w wielu przypadkach będzie jednym z najlepszych rozwiązań, pozwalających na znaczne przyspieszenie realizacji prac, oraz na usprawnienie ich przebiegu. W tym celu trzeba będzie jednak dysponować odpowiednim sprzętem pozwalającym przygotowywać beton bezpośrednio na placu, czyli przede wszystkim będzie to betoniarka. Niemniej jednak w wielu przypadkach betoniarka nie zagwarantuje nam możliwości przygotowywania takich ilości betonu, jakie będą nam potrzebne, wobec czego trzeba będzie zainwestować w mieszalnik do betonu do ładowarki kołowej, który pozwoli na przygotować o wiele więcej betonu, a co najważniejsze, zapewni nam także usprawnienie paru innych kwestii.

Mieszalnik do betonu do ładowarki.

Wspominany w poprzednim akapicie mieszalnik do ładowarki będzie tutaj rozwiązaniem pozwalającym nam przygotować jednorazowo nawet cały metr sześcienny betonu, w zależności od potrzeb, suchego, mokrego, czy też półsuchego. Ilość betonu możliwego do przygotowania, będzie uzależniona od modelu posiadanego mieszalnika, a ten z kolei musi być starannie dobrany do modelu posiadanej ładowarki. Tak więc w przypadku posiadania miniładowarki, raczej nie będziemy mogli przygotowywać zbyt dużych ilości betonu, aczkolwiek w przypadku największych, kilkunasto tonowych maszyn, bez trudu będziemy mogli zamontować łyżkę o pojemności do jednego metra sześciennego. Typowy mieszalnik do betonu do ładowarki jest bardzo prosty w obsłudze i w montażu oraz demontażu. W zasadzie wystarczy kilkanaście minut aby zamienić tradycyjną łyżkę w ładowarce na mieszalnik do betonu i na odwrót. Co równie ważne, korzystają z mieszalnika do betonu, wcale nie tracimy możliwości załadunku sypkich materiałów budowlanych, aczkolwiek kamienia najgrubszego sortymentu nie załadujemy, bowiem mieszalnik zabezpieczony z góry jest kratownicą uniemożliwiającą wrzucenie grubszych frakcji kamiennych ze względu na bezpieczeństwo mechanizmu mieszalnika.

Eksploatacja mieszalnika do betonu.

Samo użytkowanie mieszalnika do betonu do ładowarki jest szalenie proste, i w zasadzie można powiedzieć, iż jego obsługa jest zbliżona do obsługi zwykłej, standardowej betoniarki. Do łyżki wrzucamy odpowiednie ilości składników do przygotowania betonu, i uruchamiamy mieszalnik. Znajdujące się wewnątrz ślimacznice sprawnie i szybko wymieszają cała masę, szczególnie jeśli im trochę pomożemy poprzez ruszanie łyżką, co pozwoli jeszcze precyzyjniej wymieszać składniki. Optymalnym rozwiązaniem będzie wlanie do łyżki wody, a następnie dosypywanie składników betonu, co zapewnia najlepsze warunki do wymieszania masy betonowej. Czyszczenie mieszalnika do betonu jest także banalnie proste i przypomina czyszczenie tradycyjnej betoniarki. Także tutaj wrzucamy do mieszalnika nieco grubszego kamienia oraz żwiru a następnie uruchamiamy mechanizm i wykonujemy kilka ruchów łyżką, aby wypłukać resztki masy betonowej. Można także opuszczoną łyżkę potraktować wężem z wodą pod ciśnieniem, co pozwoli na bardziej dokładne oczyszczenie wnętrza mieszalnika. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia jego żywotności, toteż warto zadbać o to, aby po każdym wykorzystaniu był starannie oczyszczony z pozostałości masy betonowej.


Musisz byą zalogowany aby komentowaą.