łyżka przesiewającaWyposażenie dodatkowe dla wszelkiego rodzaju koparek i ładowarek budowlanych, zapewnia podniesienie funkcjonalności tego typu sprzętu ciężkiego. Możemy tutaj znaleźć całkiem sporo urządzeń, napędzanych bezpośrednio z układu hydraulicznego maszyny. Pozwalają nam one realizować zadania, których nie sposób wykonać przy zastosowaniu klasycznie wyposażonej ładowarki bądź koparki. Jednym z tego typu dodatkowych urządzeń jest chociażby łyżka z przesiewaczem. Jest ona stosowana do rozdrabniania i mieszania różnych materiałów sypkich, przede wszystkim humusu. Urządzenie tego rodzaju, pozwala także na przesiewanie gruzu, gipsu oraz wielu innych materiałów sypkich.

Jakie korzyści zapewnia łyżka z przesiewaczem do koparki?

Oczywiście, jako że jest to urządzenie dodatkowe, jego zastosowanie koniecznie powinno nieść jakieś konkretne korzyści. Gdyby tak nie było, zupełnym brakiem logiki byłoby korzystanie z takowej łyżki. Mamy tutaj jednakże do czynienia z całkiem ciekawymi korzyściami, które sprawiają, iż łyżki z przesiewaczem są bardzo popularne, i wielu przedsiębiorców decyduje się na tego typu inwestycji. Do najważniejszych korzyści zastosowania tego typu łyżki z przesiewaczem będziemy więc zaliczać:

  • Podniesienie funkcjonalności posiadanej koparki bądź też ładowarki.
  • Możliwość przesiewania urobku w trakcie kopania – wcześniej należało urobek transportować na przesiewacze bębnowe, co niestety kosztowało sporo czasu oraz dodatkowej energii na pracę przesiewacza.
  • Łatwy montaż i demontaż łyżki – wystarczy odkręcić lub przykręcić kilka śrub i łyżka jest zamontowana.
  • Możliwość regulacji grubości przesiewania – dzięki temu możemy dowolnie wybrać grubość przesianego materiału nawet do 8mm.
  • Możliwość przesiewania różnorodnych materiałów

Są to więc konkretne korzyści, na które koniecznie należy zwrócić uwagę. Oczywiście inwestycja w przesiewacz do ładowarki czy też do koparki powinna zawsze być przemyślana i poprzedzona odpowiednią analizą. Może się bowiem okazać, iż w naszej firmie tego typu rozwiązania technologiczne nie będą znajdywać większego zastosowania.

Na co zwrócić uwagę kupując przesiewacz do ładowarki lub koparki?

Przede wszystkim na jego konstrukcję. Urządzenie powinno charakteryzować się trwałością i solidnym wykonaniem. Powinno także gwarantować nam bezpieczną pracę bez jakichkolwiek trudności. Dlatego też warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zęby w dyskach przesiewacza. Jeśli są one stalowe, to niestety dość często będzie dochodzić do zatykania się całego przesiewacza. Warto tutaj więc zwrócić uwagę na inne rozwiązania. Dobrym rozwiązaniem może się okazać łyżka z przesiewaczem wyposażonym w zęby z poliuretanu. Tego typu zęby mają to do siebie iż będą nieco bardziej elastyczne. Na tyle, aby przy odpowiednim ułożeniu zębów osiągnąć samooczyszczanie się przesiewacza. Jednym słowem, zakup łyżki z przesiewaczem nie powinien być realizowany pochopnie. Najpierw trzeba przeprowadzić liczne analizy i przemyśleć całą sprawę jeszcze raz. W końcu tego typu wyposażenie do koparek i ładowarek, wymaga sporych nakładów finansowych. Jeśli więc inwestować spore pieniądze, to tylko w przemyślane rozwiązania technologiczne. Takie, które przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa, efektywności oraz zyskowności działania.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.