hale przemysłoweHale stalowe są tą technologią, która w ostatnich latach jest hitem, szczególnie na rynku budownictwa przemysłowego.  Zazwyczaj z tej technologii korzystają inwestorzy planujących wznieść budynek wielkopowierzchniowy na cele magazynowe lub produkcyjne. Czym charakteryzują się hale stalowe? Gdzie poza halami magazynowymi lub produkcyjnymi jest wykorzystywana konstrukcja tego typu?

Z czego wynika popularność konstrukcji stalowych?

Sukces hal stalowych nie jest dużym zaskoczeniem dla ekspertów śledzących rynek budownictwa wielkopowierzchniowego. Sukces ten determinują pewne przewagi nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. Przede wszystkim postawienie budynku w technologii tradycyjnej jest znacznie kosztowniejsze. Wynika to po części z oszczędności na materiałach. Dodatkowo oszczędności generuje niższa pracochłonność, gdyż czas potrzebny na budowę obiektu o konstrukcji stalowej jest znacznie krótszy.

Jak łatwo się domyśleć, szybki czas budowy jest kolejną zaletą, którą doceniają inwestorzy. Do listy zalet należy doliczyć niezawodność. Takim sposobem, mamy całkiem jasną odpowiedź dla tych, którzy dziwią się, dlaczego konstrukcje stalowe takim przebojem wdarły się na rynek.

Wykorzystanie hal stalowych

Hale stalowe przede wszystkim kojarzą się z budownictwem przemysłowym – przykładowe realizacje tego typu realizuje producent hal magazynowych. Poza tym stal jest często wykorzystywana podczas budowy obiektów użyteczności publicznej (powierzchnie handlowe, biurowe itd.). Ponadto, konstrukcje wykorzystujące stal bardzo często widujemy w obiektach sportowych (hale, stadiony, obiekty do gry w tenisa itd.). Co ciekawe, również w prywatnym budownictwie jednorodzinnym oraz wielorodzinnym coraz śmielej wykorzystywane są konstrukcje stalowe. Nawet przy tak małych projektach jak domy jednorodzinne wykorzystanie stali pozwala znacznie zmniejszyć koszty projektu oraz czas realizacji. Wydaje się, że taki stan rzeczy zapowiada świetlaną przyszłość przed technologią konstrukcji stalowych.

 

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.