kominek elektrycznyMimo wciąż przemijających trendów, kominki elektryczne nadal są jednymi z najbardziej pożądanych elementów wyposażenia domu i mieszkania. O ile jednak przez lata królowały kominki tradycyjne, których wykonanie zlecaliśmy zdunowi, o tyle już dziś mamy znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania.

Zalety kominków elektrycznych

Jednym z ciekawszych rozwiązań skrojonych na dzisiejsze czasy są kominki elektryczne. Do działania wymagają jedynie podłączenia do gniazdka. Nie emitują spalin, a co za tym idzie, można zainstalować je nawet w bloku. Dzięki wciąż rozwijającej się technologii, kominki elektryczne tego typu nie muszą być też kosztowne w eksploatacji. Dodatkowo, ceny kominków elektrycznych są na tyle niskie, że jego zakup zdecydowanie nie będzie obciążał domowego budżetu tak jak instalacja kominka z zamkniętą lub otwartą komorą spalania.

Jak działa kominek elektryczny?

Kominki elektryczne LED są wyposażone w komorę, w której nie zachodzi tradycyjny proces spalania. Wszystko jest wytworem reakcji chemicznych napędzanych elektrycznością. Obserwując „ogień“ palący się w kominku elektrycznym widzimy tlący się płomień, słyszymy trzaskające polana i obserwujemy dym. Wszystko to jednak jest tylko złudzeniem. Dym udaje para wodna, która może jednocześnie jonizować powietrze w pomieszczeniu. Dźwięk trzaskającego ognia wydobywa się z małych głośniczków wbudowanych do kominka, a sam ogień zajmujący sztuczne polana jest wygenerowany elektrycznie.

Gdzie ustawić kominek elektryczny?

Kominek elektryczny możemy ustawić w dowolnej części domu. W przeciwieństwie do kominka tradycyjnego lub do kominka z zamkniętą komorą spalania, kominki elektryczne nie potrzebują otworu wentylacyjnego do działania. To powoduje, że można ustawić je nawet pod oknem lub w najdalszym rogu sypialni. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że jeśli nasz kominek elektryczny LED, że największą efektywność grzewczą urządzenie osiągnie, gdy ustawimy go w centralnym miejscu domu lub mieszkania. Gdy ustawimy kominek elektryczny LED pod oknem lub pod ścianą zewnętrzną, ciepło wygenerowane przez urządzenie będzie oddawane poza budynek.

Dla kogo kominek elektryczny będzie najlepszym rozwiązaniem?

Zakup kominka elektrycznego jest dobrym pomysłem dla wszystkich, którym zależy na niedrogiej i mało kłopotliwej instalacji dogrzewającej. Dzięki temu, że kominki elektryczne wyglądają tak samo jak pozostałe, pozwolą cieszyć się przytulnie trzaskającym ogniem w miejscach, w których dotychczas ustawienie kominka z wentylacją było niemożliwe. Mowa szczególnie o mieszkańcach bloków, domków letniskowych i apartamentowców.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.