Z pewnością wielu z nas marzy o własnym domku jednorodzinnym. Taka inwestycja to jednak nie lada wyzwanie, szczególnie mając na uwadze fakt, że dla większości z nas taki projekt oznaczałby wydanie wszystkich oszczędności życia. Ponadto, trzeba pamiętać, że przy takiej inwestycji najlepiej wszystkiego pilnować i zwrócić uwagę na kilka technicznych elementów, od których później może zależeć komfort użytkowania budynku przez długie lata.Oczywiście nie sposób w krótkim artykule wymienić wszystkich kwestii, które mają istotne znaczenie w kontekście rentowności i funkcjonalności projektu. Obszarem, który jednak dość często bywa zaniedbany są np. takie elementy jak: instalacje elektryczne Warszawa albo rozwiązania związane z dociepleniem.

Problem z wyborem firmy

Dlaczego wspominam o Warszawie? Głównie dlatego, że z firmami budowlanymi z tego miasta miałem największej styczności. Przy wyborze wykonawcy swojego domku marzeń najlepiej kierować się portfolio takiej firmy, ponieważ po przykładach realizacji najszybciej można ocenić kompetencję budowlańców. Jeśli dana firma niechętnie będzie podchodzić do kwestii pochwalenia się swoją pracą, jest to czerwony sygnał i najlepiej od razu rozejrzeć za kimś innym.

Chciałbym uczulić też każdą rodzinę na dopilnowanie spraw związanych z ociepleniem obiektu, ponieważ rzutuje to w ogromnym stopniu na komfort użytkowania domu w przyszłości oraz na koszty energii. Na przykład, dobre ocieplenie poddasza może zupełnie zmienić rozkład energii cieplnej w całym obiekcie, przez co będzie żyło się po prostu przyjemniej i cieplej. Zresztą, poddasze można zagospodarować na bardzo wiele sposobów, nie powinno więc się go zaniedbywać.

Ile to kosztuje?

Fakt, że największym problemem z wszystkich praktycznie zawsze są sprawy związane z finansowaniem inwestycji. Niestety, na większości z elementów nie warto oszczędzać, dlatego cała sztuka polega na wyłonieniu uczciwej i znającej się na rzeczy firmy, która zrobi wszystko tak jak należy, choć niekoniecznie najtaniej.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.