Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak prawidłowo uprawiać Azalie w przydomowym ogrodzie. A jest to zagadnienie stosunkowo proste i nie sprawiające większych trudności. W tym przypadku, kluczową kwestią jest odpowiednie przygotowanie gleby, stanowiska nasadzenia oraz wybór właściwych odmian. Poza tymi trzema zagadnieniami, w zasadzie nie musimy się niczym więcej przejmować. Rośliny te, w zakresie pielęgnacji, nie stwarzają większych trudności. Dzięki naszym radom, każdy może się dowiedzieć, jak prawidłowo uprawiać Azalie w przydomowych ogrodach. Tak, aby osiągnąć odpowiednie, zadowalające efekty.

Jak prawidłowo uprawiać Azalie – podstawowe zagadnienia.

Przede wszystkim musimy sobie powiedzieć, iż Azalie, to odmiana roślin z rodziny Rhododendron. Należy do wrzosowatych i w zasadzie nie stwarza zbyt wielkich wymagań w zakresie przygotowania uprawy oraz późniejszej pielęgnacji. Wymaga prawidłowego przygotowania gleby oraz wyboru stanowiska. Istotne będzie zaś to, abyśmy prawidłowo dobrali odmiany do uprawy ogrodowej, bowiem nie wszystkie będą się do tego nadawać. Niektóre z nich po prostu nie są wystarczająco odporne na niskie temperatury, toteż nie będą w stanie przetrwać zimy w naszym klimacie.

Trzy kroki do uprawy Azalii

Tak więc poniżej przedstawiamy trzy podstawowe kroki dzięki którym, dowiemy się jak prawidłowo uprawiać Azalie

  • Wybór odmian – wybieramy odmiany odporne na mróz, które poradzą sobie nawet z dwudziestostopniowym mrozem, co w naszej strefie klimatycznej jest dość częste. Każda, profesjonalna hurtownia Azalii powinna nam wskazać odpowiednie odmiany. Pozostałe zaś możemy uprawiać w domach, lub też w ogrodach, ale w doniczkach. Dzięki temu bowiem, będziemy na sezon zimowy zabezpieczyć je przed mrozem w pomieszczeniu gospodarczym.
  • Przygotowanie gleby – nie jest niczym nazbyt skomplikowanym. Wystarczy zmieszać ze sobą kompost, torf i korę sosnową, aby osiągnąć właściwy poziom pH. Pamiętajmy jednak aby zastosowany przez nas torf nie był wcześniej odkwaszany.
  • Wybór właściwego stanowiska – powinno ono być zacienione i osłonięte. Dzięki temu, stworzymy naszym roślinom o wiele lepsze warunki do przetrwania najgorszych, zimowych miesięcy. Warto jednak pamiętać, aby sąsiedzi charakteryzowali się głębokim systemem korzeniowym, co uchroni nasze Azalie przed podbieraniem im wody oraz składników odżywczych z gleby.

Podsumowanie.

Możemy więc dość łatwo przekonać się jak prawidłowo uprawiać Azalie. Nie jest to wcale takie skomplikowane, ani też nadmiernie wymagające. Przestrzegając kilku prostych, wymienionych powyżej zasad, bez trudu przygotujemy uprawę i zagwarantujemy naszym roślinom doskonałe wręcz warunki do wzrostu. Poza tym, nie będziemy musieli się nawet za bardzo przejmować przyszłymi pracami pielęgnacyjnymi. Poza prawidłowym nawadnianiem, tak samo jak w przypadku innych roślin, nie będziemy mieć zbyt wiele do roboty. W zasadzie to nic, bowiem Azalie nie wymagają od nas tego typu dbałości. Doskonale radzą sobie same.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.