zestaw pędzli różnychW zdecydowanej większości przypadków, remonty naszych domów i mieszkań polegać będą na klasycznym odświeżeniu ścian. Tego typu prace czekają nas niewątpliwie co około 5 lat, i trudno jest przed tym uciec. Z biegiem czasu, przy normalnej eksploatacji mieszkania, ściany ulegają zabrudzeniom, wobec czego zachodzi konieczność ich odmalowania. Aby tego typu prace przeprowadzić samodzielnie, koniecznością jest przede wszystkim zaopatrzenie się w profesjonalne narzędzia malarskie, czyli szczotki, pędzle oraz wałki malarskie. Przydatne będą także podstawowe wytyczne w zakresie realizacji prac malarskich, abyśmy umiejętnie przeprowadzili wszystkie etapy w odpowiedniej kolejności.

Pozyskanie niezbędnych narzędzi malarskich.

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na fakt, iż w celu przeprowadzenie odświeżenia ścian w swoim domu, koniecznością jest posiadanie niezbędnych narzędzi malarskich. Wymaga to sporych nakładów finansowych, jednakże narzędzia te, z całą pewnością będą nam przydatne także przy kolejnych remontach. Tak więc wyłożymy nieco większe pieniądze na ich zakup, ale kilka kolejnych remontów będziemy mieć dzięki temu niejako z głowy pod kątem zaopatrywania się w narzędzia. Bardzo przydatny w tym zakresie będzie dobry katalog producenta pędzli i szczotek oraz wałków malarskich. Pozwoli nam to na spokojnie przejrzeć dostępne narzędzia i wybrać takie, które sprawdzą się w naszym przypadku.

Przebieg prac remontowych.

Nie da się ukryć, iż od tego, jak podejdziemy do realizacji całości prac malarskich, będzie zależeć ich finalny efekt. Kluczowe jest trzymanie się pewnej, z góry ustalonej kolejności prac. Jeśli o to zadbamy, to efekty przeprowadzonego remontu będą z całą pewnością zadowalające. Kolejność przeprowadzanych prac jest w tym przypadku następująca:

  • Wyniesienie wszystkich mebli z pomieszczenia – duże szafy ewentualnie ustawiamy na środku
  • Zabezpieczenie podłóg i pozostałych folią malarską.
  • Zabezpieczenie ram okien i drzwi taśmą malarską.
  • Usunięcie starych powłok malarskich – tylko w przypadku kiedy stwierdzamy że jest już więcej niż 4-5 warstw.
  • Uzupełnienie wszystkich ubytków gładzią gipsową i wyszlifowanie
  • Gruntowanie ścian w celu wyrównania chłonności podłoża.
  • Malowanie ścian przy pomocy wałków pędzli oraz szczotek malarskich.
  • Wykańczanie wnęk i trudno dostępnych miejsc
  • Usunięcie folii i taśmy malarskiej.

Mamy tutaj więc kilka, stosunkowo prostych kroków, których przestrzeganie i wykonywanie w podanej kolejności będzie gwarantować osiągnięcie dobrych efektów przeprowadzonych prac malarskich. Z czasem zaś, z całą pewnością będziemy osiągać coraz lepszą wprawę w posługiwaniu się narzędziami, toteż i efekty naszych prac malarskich będą coraz bardziej zadowalające. Generalnie rzecz biorąc, warto samodzielnie przeprowadzać prace malarskie w swoich domach, gdyż pozwoli nam to uniknąć kosztów zatrudniania malarza, a co więcej, z czasem nabierzemy wprawy i doświadczenia. Dzięki temu samodzielnie przeprowadzone remonty będą nie do odróżnienia od prac realizowanych przez fachowców.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.