Wyposażenie przydatne w pomieszczeniach konferencyjnychCzasem myśląc nad interesującymi rozwiązaniami dekoratorskimi w naszym lokum, mamy problem by wymyślić coś ciekawego. Mamy ochotę zrobić coś oryginalnego, co odmieniłoby trochę klimat takiego wnętrza. Pierwszą myślą może być zmiana koloru na ścianach, lecz może warto zastosować inne niż zwykle rozwiązania? Jakie pomysły warto rozważyć?

 

Bardzo szybką oraz zarazem dużą zmianą z pewnością jest inna barwa ścian. Tym bardziej jak zdecydujemy się na kompletnie inny odcień od obecnego. Jednak malowanie ścian tak naprawdę nie jest żadnym oryginalnym zabiegiem. Bardziej jest to taka normalna czynność, jaką robimy by odświeżyć trochę nasze lokum. A co gdyby poszaleć z fakturą ścian. Miast zamalowywać wszystkie ściany na taki sam kolor warto na jednej z nich wypróbować coś nowego. Może to być przykładowo tynk dekoracyjny z grubszą fakturą, który można nanieść fantazyjnie na ścianę. Da to bardzo ciekawy efekt. Taki akcent na jednej ścianie urozmaici przestrzeń. Sprawi, że nasze lokum zyska na oryginalności – zobacz defron.

 

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są ściany pikowane. Nie jest to tak często spotykana rzecz. Raczej kojarzy nam się z obiciem mebli albo drzwi wejściowych. Jednak takie skojarzenie jest bardzo dobre, ponieważ ściana, a raczej jej fragment zmienia całkiem swoje standardowe cechy. Ściana przecież kojarzy się z czymś twardym, a w tym wypadku już taka nie jest. Jest to interesujące rozwiązanie, które jednak warto stosować oszczędnie. Z pewnością bowiem nie będzie zbyt dobrze prezentował się cały pokój z tego typu obiciami. To rozwiązanie ładniej wygląda w małych ilościach. To znaczy można w ten sposób rozdzielić dwie przestrzenie w pionie pasem na ścianie. Czasami stosuje się takie obicie w sypialni, w miejscu styku łóżka ze ścianą. Powstaje swego rodzaju zagłówek – więcej tutaj.

 

Bardzo oryginalnym sposobem na dekorowanie ścian może być pomysł niesamowicie tradycyjny, a chodzi o zastosowanie wałka z wytłoczonymi na nim wzorami. W taki sposób w dawnych czasach dekorowano najczęściej pomalowane na biało ściany w domach. Może to być ciekawe rozwiązanie na ożywienie przestrzeni. Na początek malujemy ściany na jeden odcień, a potem nakładamy wałkiem z tłoczeniami konkretny, pionowy wzorek w innym kolorze. Jak dodamy do tego parę akcentów w stylu vintage w pokoju to rezultat może być oszałamiający.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.