fotele bujane

Fotele bujane przeżywają prawdziwy renesans. W sklepach z meblami znajdziemy ciekawe, nowe odsłony nowoczesnych foteli na płozach. Czy warto kupić fotel bujany? W jakich aranżacjach sprawdzi się najlepiej fotel bujany?

Fotele bujane a zdrowie

Fotele bujane są przede wszystkim niezwykle wygodne. Dodatkowo, bujanie się w fotelu przynosi korzyści zdrowotne. Gdy zasiadamy w fotelu bujanym, przyjmujemy zwykle taką pozycję, która jest dla nas aktualnie najlepsza. Pozwala to nam efektywnie odpocząć i zapomnieć o bólu pleców. Bujanie się podświadomie kojarzy nam się z okresem życia płodowego, gdy pływaliśmy łagodnie w wodach płodowych. Dlatego, gdy wprawiamy nasze ciało w podobny ruch, wydzielają się endorfiny. Są to hormony szczęścia, które sprzyjają pojawieniu się dobrego nastroju, redukują stres i obniżają poczucie dyskomfortu w ciele. W trakcie bujania się, krew przepływa przez nasz organizm szybciej, tkanki stają się lepiej dotlenione.

Fotele bujane idealne dla mam karmiących piersią

Bujanie się w fotelu z niemowlakiem na rękach przynosi same korzyści. Kołysanie się fotelu kołysanym pozwala szybciej uspokoić niemowlę, a także pomaga przyjąć wygodną pozę w trakcie karmienia dziecka. Dlatego, spodziewają się dziecka, warto kupić nowoczesny fotel bujany na płozach lub typowy bujak.

Bujanie się na fotelu a spalanie kalorii

Korzystanie z foteli bujanych daje również pewne korzyści, gdy zależy nam na spalaniu kalorii. Gdy spędzamy czas na fotelu, napinamy mięśnie brzucha i spalamy około 150 kalorii na godzinę. Dodatkowo, spędzanie czasu na fotelu bujanym sprzyja utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia i pozwala nam uniknąć zastygania w jednej pozie na dłuższy czas. Dlatego fotele bujane na płotach lub tradycyjne bujaki są polecane każdemu: osobom zdrowym, w okresie dorastania, starszym, jak i cierpiącym na dolegliwości ze strony układu kostnego.

Współczesne fotele bujane – czym różnią się od modeli sprzed lat?

Współczesne fotele bujane w niczym nie przypominają już przaśnych krzeseł wiklinowych, które znamy z domów naszych babć. W sklepach z meblami znajdziemy zarówno fotele do salonu,zaprojektowane na płozach, jak modele do złudzenia podobne do foteli typu uszak. Niektóre bujaki wyglądają jak krzesła na płozach, a jeszcze inne jak małe łóżka. Bardzo dobrej jakości fotele bujane znajdziecie w sklepie York, który często organizuje wyprzedaż mebli – zarówno w salonach stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym. My kupiliśmy sobie z tego sklepu doskonałe meble skórzane narożnikowe do naszego salonu. Sprawdzają się świetnie!

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.