Kominki trzyszybowe posiadają szybę frontową oraz szyby boczne. To sprawia, że tego typu kominek wygląda niezwykle estetycznie i znakomicie nadaje się do nowoczesnych aranżacji wnętrz. Dlaczego warto wybrać kominki trzyszybowe? Czym się charakteryzują?

Zalety kominków trzyszybowych

Kominki trzyszybowe to przede wszystkim przestrzenny widok na ogień co sprawia, że wpatrywanie się w zapalony kominek zapewnia wyjątkowe wrażenia wizualne. Również, gdy kominek nie jest uruchomiony to wrażenia estetyczne są co najmniej ponadprzeciętne.

Poza estetyką do zalet kominka trzyszybowego trzeba dopisać niezłą kompaktowość. Mniejsze egzemplarze pozwalają zaoszczędzić trochę powierzchni użytkowej w budynku.

Jedną z ważnych zalet, która bywa pomijana jest fakt, że kominki tego typu uchodzą za wydajne rozwiązania, które są w stanie bez większych problemów ogrzać duże pomieszczenia zachowując dobre parametry energooszczędności (np. zgodne z klasą A+). Ponadto, użytkownicy cenią sobie bezawaryjność i nienaganną jakość wykonania (np. samozamykające się drzwiczki, hartowane szkło itd.).

Na co zwrócić uwagę wybierając kominek trzyszybowy?

Kluczem jest zaplanowanie i wybranie kominka na etapie projektu, jeszcze przed rozpoczęciem budowy. W ten sposób można kominek zintegrować z systemem grzewczym, systemem wentylacyjnym oraz przede wszystkim zaplanować komorę spalania oraz komin do odprowadzania spalin.

Poza zaprojektowaniem systemu grzewczego trzeba oczywiście wybrać design i styl kominka. Najlepiej wyposażyć się w kilka katalogów i na wybrać coś co będzie pasowało do aranżacji mieszkania. Z calą pewnością nie będzie problemu by znaleźć coś w stylu boho, skandynawskim, minimalistycznym lub industrialnym.

Wybierając kominek, warto skupić się na wyborze odpowiedniego wkładu kominkowego. Najlepiej, gdy będzie to rozwiązanie pozwalające uzyskać ekologiczne spalanie oraz dużą moc grzewczą.

 

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.