łazienka marmurowaŁazienka to jedno z tych pomieszczeń w naszym domu, które jest w zdecydowanie największym zakresie narażone na działanie wilgoci i bezpośrednie działanie wody. W końcu, musimy pamiętać, iż w łazience używamy wody regularnie, bardzo często gorącej, która silnie paruje. Dlatego też, istotną kwestią jest to, aby ściany, podłogi oraz sufit w tym pomieszczeniu były wykończone materiałem odpornym na działanie wilgoci i bezpośrednio wody. Jednym zaś z najlepszych materiałów, odpornych na działanie wody jest bez wątpienia naturalny kamień. W tym zaś przypadku, bardzo dobrze będzie prezentować się wykonanie łazienki w marmurze, gdyż jest to jeden z bardziej estetycznych kamieni naturalnych, o bardzo dobrych właściwościach i wysokiej odporności na działanie wody.

Elementy marmurowe do pomieszczenia łazienki.

Warto tutaj w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na kwestię tego, jakie elementy z marmuru wykonywane są w pomieszczeniach łazienkowych. Zdecydowanie najczęściej, marmur jest tutaj wykorzystywany do wykonania płytek ściennych i podłogowych. Ich klejenie jest stosunkowo proste, w zasadzie nie różni się to zbytnio od klasycznej glazury. Jedyna różnica jest taka, iż wykończenie łazienki w marmurze jest bardziej kosztowne, i gwarantuje nam zdecydowanie wyższy poziom estetyki wykończenia wnętrza.

Co równie istotne, w przypadku zastosowania marmuru w kwestii wykończenia wnętrza łazienki, możemy liczyć na bardzo dobre parametry techniczne materiału. Marmur jest o wiele bardziej odporny na działanie wody niż jakikolwiek inny materiał wykończeniowy, stosowany w tym zakresie. Dzięki temu będzie o wiele bardziej trwałym rozwiązaniem. Klasyczna glazura, po kilkunastu latach eksploatacji zacznie pękać na zewnętrznej płaszczyźnie, czego w przypadku marmurowych płyt nie uświadczymy.

Warto także pamiętać o tym, iż poza płytkami ściennymi i podłogowymi, z marmuru możemy także wykonywać obudowy do armatury łazienkowej. Dzięki temu, praktycznie cała łazienka może zostać wykończona w marmurze. Takie podejście będzie na pewno o wiele bardziej kosztowne, jednakże z drugiej strony, estetyka oraz trwałość będą stać na najwyższym, możliwym do osiągnięcia poziomie.

Pozostałe korzyści płynące z wykonania łazienki w marmurze.

Poza wysokim poziomem estetyki oraz niesamowitej trwałości marmuru, jego zastosowanie do wykończenia pomieszczenia łazienki, będzie nieść za sobą także inne korzyści. Przede wszystkim prostotę utrzymania czystości całego pomieszczenia. Wykończenia marmurowe nie wymagają od nas jakiegoś specjalnego traktowania w kwestii utrzymywania czystości. Klasyczne detergenty, stosowane na co dzień w domu będą tutaj w zupełności wystarczającym rozwiązaniem. Warto jednakże przynajmniej 1-2 razy w ciągu roku dodatkowo napuścić ściany impregnatem do marmuru, który zabezpiecza powierzchnię naturalnego kamienia, przed osiadaniem na niej kamienia z twardej wody. Jednakże, nawet jeśli kamień na marmurze osiądzie, to nie będziemy mieć większych trudności z jego usunięciem. Nie jest w żadnym przypadku trudne zadanie.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.