IMAG1134Jeśli jako miejsce zakupów wybieramy sklep budowlany online to obowiązuje kilka zasad, dzięki którym będziemy zadowoleni z nabytych produktów. Co kupować, a czego nie kupować przez Internet?

Sklepy budowlane online kuszą coraz lepszymi warunkami dostaw, szybkością i dużym wyborem. Można dziś już z pełną odpowiedzialnością powiedzieć że kupowanie materiałów budowlanych przez Internet nie jest o wiele trudniejsze niż na miejscu w sklepie stacjonarnym. Należy tylko pamiętać o kilku zasadach.

Markowe materiały budowlane – najlepiej kupować przez Internet

Może nic odkrywczego. Ale jeśli zdecydujesz się na markowy produkt – np. Toten, pianki Sopro czy płyty gipsowe Nida albo baterie umywalkowe Deante – nie musisz właściwie „zdzierać butów” aby iść do wielkopowierzchniowego sklepu. Czy zamówisz przez Internet, czy przywieziesz z Castoramy czy Obi, żadna różnica. Tego formatu producenci materiałów budowlanych zapewniają Ci tę samą jakość niezależnie od kanału dystrybucji. Tak jak w wielu branżach – przez Internet najlepiej kupować markowe produkty.

Jeśli szukasz produktów typu „no name”, ryzyko rośnie. Materiały budowlane online mogą wyglądać świetnie, ale w praktyce może się zdarzyć, że będą miały tyle wspólnego z rzeczywistością co „wspaniałe” buty nabywane na Ali Express. Dlatego „produkty no name” lub „weak name” lepiej obejrzeć na własne oczy przed zakupem. W wielu przypadkach oczywiście nie zmniejszy to znacząco ryzyka (co Ci da oglądanie worka z zaprawą samopoziomującą, oprócz przeczytania informacji na temat jej właściwości?). Czasem jednak, oglądając takie produkty jak kotwy, zawiasy, klamki itp. możesz się zorientować w ich ewidentnych słabościach lub wadach.

Kupuj dużo – zapłacisz mniej

Im większe zamówienie w sklepie budowlanym online, tym możesz liczyć na większe korzyści związane z cenami transportu lub rabatami. To także nic odkrywczego, ale wielu klientów zapomina o tym i zamawia wiele pojedynczych materiałów budowlanych w kilku sklepach. Lepiej znaleźć sklep internetowy posiadający szeroką ofertę i kupić w jednym miejscu.

A co robić, aby kupować produkty w dużych ilościach? Przede wszystkim, dobrze planuj prace. A zatem nie działaj impulsowo na zasadzie „dziś wymienię listwy przypodłogowe w przedpokoju”. Lepiej odczekaj miesiąc dłużej, ale zaplanuj bardziej kompleksowe prace aby kupić wszystko, czego potrzebujesz raz, a nie na raty.

Inna dobra rada: zapytaj sąsiadów, czy nie będą czegoś w domu robić, remontować itp. Może ich zamówienie połączone z twoim sprawą, że dostaniecie rabat lub darmowy transport?

Doradca w sklepie budowlanym czy „pakowacz”?

Tak jak w przypadku sklepów stacjonarnych, dobry sklep budowlany online różni się tym od słabego, że ma fachową obsługę. A zatem nie tylko ludzi, którzy zapakują grzecznie to, czego chcesz, ale także powiedzą im, o czym jeszcze warto pamiętać i na co uważać. Załóżmy, że kupujesz panele podłogowe przez Internet. Czy porządny sprzedawca z dobrego sklepu zapomni zapytać, czy nie potrzebujesz czasem także folii izolacyjnej albo listew przypodłogowych? Oczywiście, że nie. Pomyśl jak bardzo się zdenerwujesz, jeśli zabierając się do układania podłogi odkryjesz, że czegoś Ci jeszcze brakuje i musisz jechać po to do sklepu lub zamówić przez Internet. Wybieraj te sklepy budowlane online, w których sprzedawcy zainteresują się tym, co chcesz zrobić i fachowo Ci pomogą skompletować wszystko co jest potrzebne.

Sklep budowlany online to dobre rozwiązanie dla tych, którzy dokładnie wiedzą, co chcą zrobić i przy wykorzystaniu jakich materiałów. A zatem najpierw zaplanuj prace, a potem… surfuj na zakupy. Jeśli nie wiesz z jakiego sklepu online warto skorzystać polecamy zacząć od https://sklep.kim24.pl/. Oferują tam atrakcyjne ceny i mają chata, na którym na bieżąco udzielają porad i odpowiedzi.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.