Czy warto decydować się na docieplanie stropodachuKażda nowa technologia w budownictwie ma za zadanie poprawić jakość życia poprzez wprowadzenie określonych udogodnień. Docieplanie stropodachu jest jedną z nich. Na czym ono polega?

Co składa się na stropodachy?

Ostatnia kondygnacja budynku, która pełni także funkcję dachu płaskiego, nazywana jest stropodachem. W tym rozwiązaniu nie ma poddasza. W polskim budownictwie stosuje się obecnie dwa rodzaje stropodachów. Ze względów konstrukcyjnych i fizycznych wyróżniamy konstrukcje pełne i wentylowane. Pierwsze z nich są  wykonywane w budynkach przemysłowych. Stropodach składa się wówczas z warstwy konstrukcyjnej, paroizolacji, termoizolacji i pokrycia dachowego. W wersji wentylowanej natomiast dodaje się przestrzeń powietrzną lub odpowietrzaną. Znajduje się ona po termoizolacji. Warstwę konstrukcyjną tworzy strop, na którym umieszcza się paroizolację. Nie musi ona występować w każdej konstrukcji, jednak zaleca się ją nad pomieszczeniami mokrymi. Chodzi tu o takie, które cechuje wysokie nasycenie powietrza parą wodną. Głównym elementem całej konstrukcji jest termoizolacja. Wykonuje się ją z wełny mineralnej lub celulozy. Na koniec konstrukcji umieszcza się żelbetowe płyty korytkowe lub panwiowe wraz z warstwą wyrównującą.

Docieplanie stropodachu – jakie korzyści generuje?

Tak zbudowany stropodach całkowicie odmieni nasz dom. Docieplanie stropodachu będzie bowiem odczuwalne zarówno latem, jak i zimą. W okresie grzewczym ograniczy utraty ciepła, co przełoży się na mniejsze rachunki za ogrzewanie. Latem natomiast zapobiegnie nadmiernemu przegrzaniu się budynku. Dzięki temu wewnątrz będzie chłodniej niż na zewnątrz. Możliwe jest to dzięki nowoczesnej technologii, która tworzy bezspoinową warstwę. W ten sposób zniwelowano ryzyko powstawania mostków termicznych. Tutaj dowiesz się więcej na temat docieplania stropodachu http://stropodachy.com.pl. Jednak to nie jedyne zalety tego rozwiązania. Wełna mineralna i celuloza, które są wykorzystane do tworzenia termoizolacji, nadają całej konstrukcji dodatkowych właściwości. Wełna jest bowiem niepalna i nie absorbuje wilgoci z otoczenia. Jest także odporna na działanie gryzoni. Chroni więc w pełni całą konstrukcję. Celuloza natomiast także posiada właściwości termoizolacyjne. W dodatku jest bezpieczna dla środowiska, gdyż jej produkcja z papieru gazetowego nie wymaga dużego nakładu energii. Docieplanie stropodachu jest więc bardzo korzystnym rozwiązaniem. Decydując się na te rozwiązanie zredukujemy także hałas i rozgłos w budynku. Dzięki temu życie codzienne w domu będzie jeszcze przyjemniejsze.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.