Cyklinowanie bezpyłoweUsługą która coraz częściej jest poszukiwana w branży remontowej jest cyklinowanie podłóg. Jednak nie każdy zetknął się z tym pojęciem. Wciąż wielu z nas decyduje się na kosztowną wymianę podłóg zamiast próbę odnowienia. Jak się okazuje odnowienie parkietu jest zdecydowanie tańsze a efekty potrafią bardzo pozytywnie zaskoczyć. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym opisujemy podstawowe informacje na temat cyklinowania podłóg. 

Czym jest cyklinowanie parkietów? Jeśli czytasz ten artykuł to pewnie już wiesz że proces cyklinowania polega na użyciu papieru ściernego, za pomocą którego przecierana jest wierzchnia powierzchnia podłogi. Jest to sposób szczególnie polecany dla tych podłóg, które są stosunkowo nowe i w dobrym stanie lecz straciły już swój dawny blask i połysk. Zanim jednak zdecydujemy się na ten zabieg należy upewnić się że klepka ma odpowiednią grubość. Szacuje się że powinna mieć co najmniej pół centymetra grubości oraz być wytrzymała tak aby po zeszlifowaniu wierzchniej warstwy nie uległa uszkodzeniu pod naporem ciężaru (na przykład pod naporem mebli). Mocne szlifowanie powoduje ubytek na poziomie 2 mm, co oznacza że jest to niewielka zmiana w kwestiach wytrzymałości parkietu, lecz kluczowa dla względów estetycznych.
Jak widać cyklinowanie podłóg charakteryzuje się co najmniej kilkoma zaletami. Jakie są minusy takiego rozwiązania? Niektórzy wśród wad wymieniają problem z unoszącym się pyłem podczas zabiegu. Czasami kurz i pył może spowodować zabrudzenie świeżo malowanych ścian. Jednak również na to jest rozwiązanie gdyż wiele firm oferuje usługę cyklinowania bezpyłowego. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę takie frazy jak cyklinowanie Gdańsk lub po prostu cyklinowanie bezpyłowe. Jeśli zainteresowało cię w jaki sposób przeprowadzić ten zabieg bez zbędnego kłopotu to kliknij zobacz więcej. Koszty cyklinowania bezpyłowego są zaledwie kilka złotych wyższe w stosunku do tradycyjnej metody, dlatego tak szybko cyklinowanie bezpyłowe znajduje swoich zwolenników.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.