pancerna szafa na dokumentyKażdy szanujący się przedsiębiorca na początku swojej drogi wie, że w naszym kraju będzie miał do czynienia z biurokracją. Na wysokim poziomie. Przede wszystkim oznacza to, że wszystkie dokumenty, umowy, faktury, rachunki będą w formie papierowej. Mimo ciągłej próby skomputeryzowania biznesu, forma papierowa jest nadal bardzo popularna u przedsiębiorców. Przede wszystkim dlatego, że jest to najtańszy i najprostszy sposób przechowywania dokumentów. Tutaj przychodzi na myśl jedno pytanie: jak przechowywać te dokumenty, żeby nie zatonąć w ich ilości?

A może schować wszystko w jednym miejscu?

Kiedy pomyślimy o przechowywaniu ważnych umów, pierwsze co przychodzi do głowy, to oczywiście szafy na dokumenty. Nie bez powodu jest to najbardziej popularny sposób przechowywania „papierów”. Rodzajów tego mebla jest oczywiście przysłowiowy milion. Jeśli pracujesz w domu, prawdopodobnie posiadasz już taki mebel, który może posłużyć jako taka szafa. Z reguły najbezpieczniej użyć pusta szufladę w komodzie lub jedną z nieużywanych półek w szafie. W takim miejscu będziesz mógł poukładać dodatkowe przekładki na przechowywanie i rozdzielanie dokumentów. Można dodatkowo wydrukować etykiety z nazwami kategorii i przypisać do każdej przekładki, segregatora. W taki oto bardzo prosty sposób można ułatwić sobie codzienna prace z domowego zacisza.

Jakie szafy na dokumenty są najlepsze dla mnie?

Na to pytanie, tak na prawdę, zna odpowiedź tylko osoba poszukująca ów mebla. Rodzajów jest mnóstwo. Jedynym punktem powstrzymującym Cię przed wyborem tej odpowiedniej, jest twoja kreatywność i budżet. Wielu ludzi myśli, że szafy na dokumenty to wielki wydatek. Istnieje twierdzenie, że jest to specjalistyczny mebel, którego cena jest dwukrotnie wyższa niż standardowe szafy czy komody. Jest to oczywiście błędne stwierdzenie. W prawdzie można znaleźć na rynku meble, które są uznawane za te najlepsze gatunkowo, z najbardziej ergonomicznym rozkładem półek, ale najczęściej jest to po prostu „przerost formy nad treścią”. Za taka szafę na dokumenty może posłużyć stary, dobry regał np. na książki. Jest to wspaniałe rozwiązanie. Regały można znaleźć w każdym sklepie meblowym, nawet w znanych sieciówkach. Kiedy już zdecydujemy o szerokości, wysokości i głębokości naszego regału, możemy oddać się przyjemności wyszukania takiego, który najbardziej ucieszy nasze oko i będzie najpiękniej wyglądał w naszym biurze. Tutaj jest właśnie miejsce na nasza wyobraźnie, kreatywność i zmysł artystyczny. Dzięki takim meblom nasze wnętrze może nabrać duszy i praca od razu stanie się przyjemniejsza.

Mam już regał, co dalej?

W zasadzie na tym można zakończyć nasze poszukiwania. Niestety w takim wypadku nadal będzie prawdopodobne, że zatoniemy w dokumentach. Jak wcześniej wspomniane, tutaj jest czas na odwiedzenie działu z akcesoriami do przechowywania. Opcji jest nieskończenie wiele. Możemy znaleźć rożnego rodzaju przekładki do dokumentów, segregatory, teczki i tacki. Możemy posegregować wszystko kolorystycznie, dostosować do wielkości papieru i stopnia ważności danych umów, faktur itp.

Szafy do przechowywania to świetny sposób na codzienne problemy z nieporządkiem i brakiem organizacji. Sam mebel jednak, nie jest magiczny, i nie będzie segregować dokumentów za nas. Jest dobrym narzędziem, które musimy nauczyć się używać i konsekwentnie utrzymywać porządek i ład w przechowywanych dokumentach.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.