beton dekoracyjnyBeton dekoracyjny to materiał, który zdobywa coraz większe rzesze fanów. Dzieje się tak głównie za sprawą wyjątkowego charakteru tak wykończonej powierzchni. Beton dekoracyjny to wykończenie ścian w stylu nowoczesnym, minimalistycznym a co najważniejsze jest to materiał trwały i z pewnością zapadający w pamięć dla osób, które miały okazje z nim obcować.

Gdzie położyć beton dekoracyjny?

Ten rodzaj tynku dekoracyjnego doskonale komponuje się z elementami drewnianymi na przykład w przedpokoju, choć sam tynk stosowany może być w dowolnym pomieszczeniu. Charakter tynku podkreślają również elementy metalowe bądź kamienne. Surowy beton jest modny i czyni pomieszczenia oryginalnymi, a co najważniejsze to materiał, który nie wyjdzie z mody, gdyż struktura betonu zawsze była wielo-epokowym stylem.

Tak naprawdę jest to na tyle uniwersalny materiał, że można go użyć w przeróżnych konfiguracjach i żadna z nich nie będzie niestosowna. Beton dekoracyjny może posłużyć jako fragment wykończenia ściany, wypełnienie jednej ściany lub całego pomieszczenia.

Beton dekoracyjny i jego zalety

Bo niewątpliwie posiada on ich kilka w swoim arsenale. Przede wszystkim jest to materiał odporny na zabrudzenia, a jeśli już z przyczyn losowych powierzchnia ulegnie zabrudzeniu to w łatwy sposób możemy wilgotną szmatką zebrać powstały brud z powierzchni nie obawiając się o pogorszenie struktury tynku. Aplikacja na powierzchnię odbywa się metalową pacą lub pędzlem i nie jest to proces skomplikowany, tym bardziej jeśli zdecydujemy się na artystyczne podejście do tematu, czyli nieregularne kształty z uwypukleniami.

Zabieramy się do pracy- czyli jak położyć beton dekoracyjny?

Beton dekoracyjny układamy na powierzchniach cementowych, cementowo-wapiennych, a także płytach gipsowo-kartonowych czy gołym betonie.

Przed aplikacją ścianę należy oczyścić, nie pozostawiając na niej kurzu czy tłuszczu. Następnie osuszoną i odkurzoną powierzchnię gruntujemy i gdy tylko grunt nieco przeschnie możemy zacząć nakładanie tynku. I tutaj technika jest dowolna, bowiem beton możemy układać na gładko lub w sposób zapewniający nieregularną powierzchnię tj. ubytki czy wypuklenia. Tynk schnie od 12 do około 40 godzin w zależności od grubości warstwy.

 

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.