agregat do instalacji igłofiltrowejWybierając odpowiedniej klasy agregat do instalacji igłofiltrowej, należy zwrócić uwagę na kilka, szalenie istotnych szczegółów. Nie możemy po prostu wybrać agregatu pompowego pierwszego z brzegu. Musi on w tym przypadku spełniać konkretne warunki, założenia całej instalacji. W przeciwnym razie, niemożliwe będzie osiągnięcie odpowiedniego poziomu odwadniania. Warto więc sprawdzić, na jakie kwestie zwracać szczególną uwagę, wybierając agregat do instalacji igłofiltrowej. Pozwoli to na osiągnięcie optymalnych warunków odwadniania terenów podmokłych, o podniesionym poziomie wód gruntowych.

Jak dobierać agregat do instalacji igłofiltrowej?

Aby prawidłowo dobrać agregat do instalacji igłofiltrowej, koniecznością będzie zwrócenie uwagi na kilka, szalenie istotnych kwestii. Chodzi o to, aby w każdym, konkretnym przypadku, agregat spełniał wymagania instalacji. Aby zapewnił wydajne napędzenie całej instalacji i zagwarantował nam maksymalny poziom wydajności pracy. W przeciwnym bowiem razie, prawidłowa praca instalacji igłofiltrowej, może się okazać niemożliwa do osiągnięcia.

Kluczowe kwestie, na które należy zwrócić uwagę wybierając agregat do instalacji igłofiltrowej:

  • Rodzaj pompowanego medium – w tym szczególnym przypadku, będzie to oczywiście medium zabrudzone z dużą ilością powietrza. Agregat powinien być więc wyposażony w dodatkową pompę próżniową bądź też inne rozwiązanie, umożliwiające skuteczną ewakuację powietrza. Powinien być także dostosowany do pracy z wodą zanieczyszczoną.
  • Napęd agregatu – w zależności od miejsca zastosowania, będziemy mogli zdecydować o wyborze agregatu elektrycznego, bądź spalinowego. Przy czym warto podkreślić, iż agregaty spalinowe są bardziej wszechstronne. Możemy je stosować w każdych warunkach, zaś elektryczne tylko tam, gdzie będziemy mieć dostęp do sieci energetycznej.
  • Wydajność pracy – agregat do instalacji igłofiltrowej, powinien być dopasowany do danego zastosowania pod względem wydajności. W przeciwnym razie, obniżenie poziomu wody gruntowej na czas realizacji robót ziemnych, może się okazać niemożliwe do osiągnięcia.
  • Wysokość podnoszenia – to także istotna kwestia. Poszczególne pompy igłofiltrowe mają inną wysokość podnoszenia, przez co nie zawsze się sprawdzą. W każdym bowiem miejscu instalacji zestawy będziemy mieć inne warunki tłoczenia odsysanej z gruntu wody.

Czy warto inwestować w agregat używany?

Jak się okazuje, agregat do instalacji igłofiltrowej, niekoniecznie musi być nowy. W niektórych okolicznościach, możemy posiłkować się wypożyczeniem agregatu, bądź tez zakupem używanego. Jeśli prace związane z odwadnianiem igłofiltrami będą realizowane stosunkowo sporadycznie, to raczej nie warto wydawać ogromnych pieniędzy na nowe urządzenie. Przy jednorazowym wykorzystaniu tego typu urządzenia, wystarczające będzie jego wypożyczenie. Jeśli jednak przewidujemy, iż przyda nam się kilkakrotnie w ciągu sezonu, zakup używanego będzie lepszym rozwiązaniem. Dopiero kiedy mamy pewność, iż agregat do instalacji igłofiltrowej, będzie eksploatowany regularnie, możemy pomyśleć o zakupie nowego urządzenia.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, musimy powiedzieć, iż wybierając agregat do instalacji igłofiltrowej, trzeba być bardzo uważnym. Jakiekolwiek niedociągnięcia w tym zakresie, będą prowadzić do tego, iż efektywna praca całej instalacji może się okazać niemożliwa do osiągnięcia. Możliwe będzie także nieprawidłowe dobranie w druga stronę, przez co koszty pracy instalacji będą niewspółmiernie wysokie do założeń. Wybór agregatu do instalacji igłofiltrowej powinien zawsze być realizowany w oparciu o fakty i precyzyjnie zebrane dane techniczne na miejscu montażu instalacji igłofiltrowej.

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.